Kolejny lockdown szykowany jest na 30 października – donosi „Dzinnik Gazeta Prawna”. Od jego wprowadzenia zależy przyrost liczby zakażeń i tempo z jakim wzrastać będzie liczba zakażonych.

Kolejny lockdown przed nami? Przemieszczanie tylko do miejsca pracy
Kolejny lockdown przed nami? Przemieszczanie tylko do miejsca pracy

Czytaj też: Masowe wypłaty z banków. Panika wzrasta

Jeżeli nie uda się zahamować szybkiego wzrostu zakażeń to według doniesień czeka nas kolejny lockdown. W zeszłym tygodniu początki zjawiska odczuły branże sportowe: siłownie, baseny oraz branża gastronomiczna.
Na tą chwilę restauracje mogą serwować wyłącznie na wynos lub dowóz.
Jeżeli dojdzie do kolejnego zwiększenia obostrzeń może czekać nas całkowite zamknięcie szkół w trybie stacjonarnym, zakaz przemieszczania się poza dotarciem do miejsca pracy, a w najgorszym wypadku pełny lockdown.

Warto wiedzieć: Bez pieniędzy prawie pół miliona Polaków

Dzień Wszystkich Świętych, który przypada na weekend może mieć ogromny wpływ na decyzję wprowadzenia zakazu przemieszczania się. Ma to zapobiec tłumnemu gromadzeniu się ludzi przy grobach swoich bliskich.

Wprowadzenie kolejnego lockdownu musi wiązać się z pomocą dla przedsiębiorców. Z nieoficjalnych informacji dowiadujemy się, że zbierane są pomysły na projekty, aczkolwiek jakie one będą mamy dowiedzieć się pod koniec tygodnia.