Kalkulator loader
X
-
Obserwuj nas:

Logowanie iPKO – klienci indywidualni PKO BP

IPKO to oficjalna witryna do logowania w PKO BP dla klientów indywidualnych. W celu zalogowania się do konta bankowego należy podać numer klienta lub login, a następnie wpisać hasło, które przypisane jest do tego konta.

Bardzo ważnym jest sprawdzenie czy witryna, do której wpisujemy te dane należy do banku PKO. Podając login oraz hasło osobom trzecim narażamy się na przejęcie naszego rachunku internetowego, co w konsekwencji może skutkować wykradzeniem pieniędzy z konta.

Oblicz kredyt w PKO: Kalkulator kredytu PKO

Logowanie do konta osobistego PKO BP

Logowanie IPKO - zaloguj się do konta bankowego PKO BP
Logowanie IPKO – zaloguj się do konta bankowego PKO BP

Do przejścia na bezpieczną stronę PKO zwanego również iPKO lub IKO wystarczy kliknąć w powyższy wzór. Zostaniesz przekierowany do właściwej witryny, stworzonej przez bank.


Tak jak wspominałem wcześniej PKO przygotowało specjalny portal dla biznesu. Posiadając konto firmowe w Banku Polskim należy skorzystać z innej strony do logowania. Ma to na celu oddzielenie klientów indywidualnych od firm dla większej czytelności i przejrzystości.

W Banku Polskim PKO zostały stworzone osobne strony z logowaniem dla biznesu oraz klientów indywidualnych. W obu przypadkach szyfrowanie witryny będzie wyglądało identycznie, a mianowicie informacja o SSL wyświetli się w postaci zamkniętej kłódki przy adresie witryny.

Logowanie biznes – PKO

Metoda sprawdzenia bezpieczeństwa jest identyczna jak w poprzednim przypadku. Sprawdź dokładnie adres serwisu oraz czy znajduje się przy nim zamknięta kłódka. W niektórych przeglądarkach zostanie ona oznaczona zielonym kolorem dla większej wiarygodności. Logowanie iPKO dla klientów biznesowych PKO BP.
Logowanie iPKO dla klientów biznesowych PKO BP
Pozostaje rozwianie wątpliwości co do różnicy między bankiem PKO, a Pekao. Otóż może to zdziwić, ale są to dwie różne instytucje finansowe. Wyposażone oczywiście w osobny system logowanie oraz zabezpieczeń. Można śmiało powiedzieć, że banki te nie mają ze sobą nic wspólnego poza bliźniaczo brzmiącą nazwą.

Certyfikat SSL – bezpieczne logowanie

Bezpieczne logowanie PKO BP dla klientów indywidualnych oraz kont biznesowych. Zawsze dokładnie sprawdź czy znalazłeś się na oficjalnej stronie banku z aktualnym certyfikatem bezpieczeństwa SSL. Strona banku powinna zawierać szyfrowanie oznaczone kłódką przy adresie witryny. Spójrz na poniższą ilustrację – przedstawia ona pasek adresu w przeglądarce Google Chrome z certyfikatem PKO BP.
Logowanie PKO BP - certyfikat SSL w przeglądarce Google Chrome

PKO czy Pekao?

Obie nazwy są właściwe, natomiast w PKO dodano jeszcze BP (Bank Polski), a w przypadku Pekao na końcu w nazwie znajduje się SA, czyli Spółka Akcyjna. Nie mniej jednak jesteśmy tu dla bezpiecznego logowania.

Wcześniej podane łącza zostały podane do banku PKO. Poniżej dodam przekierowanie do banku Pekao SA, oczywiście dla konta firmowych (biznes) i kont indywidualnych. Dla ułatwienia rozpoznawalności banku Pekao można by powiedzieć, że to ten z Żubrem lub Żuberkiem. Swego czasu w banku zachodziły niewytłumaczalne zmiany i wspomniany wcześniej Żubr zniknął na pewien czas, by znów powrócić na dobre.

Logowanie Pekao klienci indywidualni

Logowanie Pekao

Zaloguj się w banku Pekao do konta indywidualnego

Bank w ostatnim czasie zaktualizował swój serwis internetowy w całości. Chcąc nadążyć za panującymi trendami wprowadzony został nowoczesny wygląd oraz szereg innowacyjnych funkcji. Do logowania niezmiennie potrzebny będzie numer klienta oraz hasło założone podczas pierwszego logowania w banku.

Dla klienta biznesowego przygotowana została witryna pekaobiznes24. Posiada ona możliwość zamontowania dodatkowych zabezpieczeń do logowania czy wykonywania przelewów. System należy do najszczelniejszych w naszym kraju, a bank Pekao cały czas go rozwija.

Pekao dla biznesu

Logowanie biznes w banku Pekao tylko i wyłącznie dla posiadaczy rachunku firmowego. Przejdź przez łącze, by zalogować się do swojego konta.

Logowanie biznes - Pekao SA Witryna internetowa przygotowana do zalogowania się przez posiadaczy kont biznes w Pekao

Pamiętaj! Jeżeli nie jesteś pewny/a w sprawie bezpiecznego logowania w PKO oraz Pekao na naszej stronie internetowej znajdziesz właściwe łącza do banków. Witryny banków są objęte szczególną ochroną z uwagi na ich przeznaczenia, niestety są też na celowniku złośliwego oprogramowania.

Polecamy również sprawdzić kalkulator kredytów gotówkowych 2022 roku, obecnie można trafić na atrakcyjne oferty kredytów jak i pożyczek.

Podobne tematy

Nie musisz posiadać konto w PKO BP, aby skorzystać z aplikacji IKO i wziąć pożyczkę.
Bankowość

Pożyczki gotówkowe w IKO bez konta w PKO

Bank PKO wprowadza nowe rozwiązanie dla swojej bankowości elektronicznej kierowanej nie tylko dla klientów banku posiadających w nim konto. Aplikacja IKO zostaje rozszerzona i ma […]

Fałszywe kody QR wyłudzające login i hasło do konta w Santander Bank Polska
Bankowość

Oszustwo na QR kod, pod atakiem klienci Santander

Oszuści wyciągają kolejne sposoby wyłudzenia pieniędzy z kont bankowych. Tym razem na celowniku znaleźli się klienci Santander Bank Polska, którym wyświetlany zostaje kod QR do […]

Aplikacja BNP Paribas zamieni Twój smartfon w terminal płatniczy
Bankowość

Terminal płatniczy z aplikacją BNP Paribas

BNP Paribas oferuje swoim klientom biznesowym nowoczesne rozwiązanie w postaci wirtualnego terminala płatniczego we współpracy z firmą Elavon. Na początku września oferta trafi do mikroprzedsiębiorców, […]

Posiadacze telefonów z systemem Android chcący nadal korzystać z aplikacji mBanku będą musieli zmienić telefon na nowszy.
Aplikacje

Aplikacja mBank zostaje wyłączona na Androidzie

Klienci mBanku posiadający starsze modele telefonów z systemem Android muszą szykować się na ograniczenie dostępu do aplikacji mobilnej. Takie zmiany szykują się już od 20 […]

Alior Bank wprowadza symulator do obliczania wysokości rat kredytu hipotecznego i zdolności kredytowej
Bankowość

Symulator wysokości rat i zdolności kredytowej od Alior Bank

Klienci Alior Bank mogą liczyć na nowe narzędzie ułatwiające podjęcie decyzji dotyczącej kredytu hipotecznego. Pojawiły się dwa symulatory jeden z nich dotyczący ofert i kosztów […]

PKO BP wprowadza profile zarządzania w swojej aplikacji IKO.
Aplikacje

Profile biznesowe w aplikacji IKO

Najnowsza aktualizacja aplikacji IKO rozwijanej przez PKO BP wprowadza ciekawe rozwiązanie dla posiadaczy kont firmowych w tym banku. Chodzi o rozdzielenie zarządzania kont firmowych oraz […]

Klienci bank BNP Paribas mogą paść ofiarą oszustwa.
Bankowość

Kolejny atak na konta bankowe BNP Paribas

BNP Paribas po raz kolejny jest na celowniku oszustów internetowych. W poprzednim miesiącu przekazaliśmy informację o akcji cyberprzestępców podszywających się pod bank oferując klientom aktualizację […]

Credit Agricole wyłącza aplikację CA24 Otwórz Konto.
Aplikacje

Aplikacja CA24 Otwórz Konto zostaje wycofana

W dniu 1 września Bank Credit Agricole wycofał możliwość pobrania w sklepach z aplikacjami Google Play oraz App Store od Apple aplikacji CA24 Otwórz Konto. […]

PKO BP zapowiada przerwę techniczną w dostawie swoich usług
Aplikacje

Przerwa techniczna w banku PKO BP

PKO BP informuje o możliwych problemach z dostępnością do swoich usług. Przerwa techniczna ma dotyczyć wypłat oraz wpłat gotówki w bankomatach i wpłatomatach. Niedostępne mogą […]

RPP podnosi stopy procentowe po raz kolejny z rzędu.
Bankowość

Wrześniowa podwyżka stóp procentowych. Jest decyzja RPP

Zapadła decyzja RPP, stopy procentowe zostają podniesione tak jak zakładali eksperci. Na ten moment główna stopa referencyjna NBP będzie wynosić 6,75 proc. To 11 podwyżka […]