Kolejny atak na konta bankowe BNP Paribas

BNP Paribas po raz kolejny jest na celowniku oszustów internetowych. W poprzednim miesiącu przekazaliśmy informację o akcji cyberprzestępców podszywających się pod bank oferując klientom aktualizację systemu bezpieczeństwa, wszystko aby zapewnić jak najlepszą jakość usług.
Klienci bank BNP Paribas mogą paść ofiarą oszustwa.
Klienci bank BNP Paribas mogą paść ofiarą oszustwa. / Fot. Tofros.com

Bieżące oszustwo prawdopodobnie zostało zorganizowane przez tą samą grupę przestępców, świadczą o tym przekierowania do tej samej witryny.
Obecnie cyberprzestępcy proszą o potwierdzeniu numeru telefonu, po raz kolejny argumentując to zwiększeniem bezpieczeństwa konta. Wiadomość brzmi następująco:

„Należy pamiętać, że wszyscy nasi klienci są zainteresowani potwierdzeniem swojego podstawowego numeru telefonu, aby lepiej kontrolować swoje konta online, niniejsza prośba o potwierdzenie nr 806226845840 z dnia 09.09.2022 15:25:00 czeka na potwierdzenie”

Faktycznie należy pamiętać, aby każdorazowo po otrzymaniu wiadomości z takiej instytucji jak bank bardzo dokładnie zapoznać się z jej treścią. W tym przypadku po przeczytaniu kilku linijek wiemy, że coś powinno wzbudzić naszą czujność. Podany numer telefonu jest niepoprawny, polscy operatorzy oferują krótsze bo dziewięciocyfrowe numery, ten dodatkowo wydaje się zupełnie przypadkowy.

Pod komunikatem w wiadomości znajduje się link do „finalizacji transakcji”, przekierowanie następuje do „niebezpiecznej strony”, całość wygląda dość wiarygodnie imitując witrynę banku BNP Paribas. Nie należy za jej pośrednictwem logować się do swojego konta. Podane w ten sposób hasła i numery kart mogą trafić w ten sposób w niepowołane ręce i stać się impulsem do przejęcia naszych środków finansowych.

Tematy: BNP Paribas Ostrzeżenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *