Minister Zdrowia chce zaszczepić wszystkich dorosłych Polaków. Każdy powyżej 18 roku życia będzie miał obowiązek zaszczepić się na COVID.

Szczepienie na COVID będzie obowiązkowe
Szczepienie na COVID będzie obowiązkowe

Minister Zdrowia złożył taką deklarację w programie telewizyjnym jednej ze stacji. W pierwszej kolejności do szczepień zostaną powołani seniorzy, a za nimi służby mundurowe i ochrona zdrowia. Proces będzie długotrwały, ale zostanie zrealizowany przekonywał Adam Niedzielski minister zdrowia.

Co z lockdownem w Polsce?

Dowiadujemy się, że o odmrażaniu gospodarki przed 29 listopada nie ma mowy. Pocieszającą informacją jest to, iż liczba dziennych zakażeń COVID-19 zaczyna stabilizować się na poziomie ponad 20 tys. Takie wyniki są niewystarczające, aby rząd wprowadził wcześniej zapowiadany pełny lockdown.

Pisaliśmy o tym wcześniej: Nowe obostrzenia. Kwarantanna Narodowa. Kiedy?

Szczepionka, którą mają zostać zaszczepieni wszyscy dorośli Polacy ma przypłynąć do nas z zachodu. Dokładniej mówiąc za wyprodukowanie szczepionki na COVID jest odpowiedzialny amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer.

Kiedy szczepienia mogą się rozpocząć?

Według szacunku ekspertów, jeżeli wszelkie formalności dojdą do skutku bez większych problemów to możemy spodziewać się, że szczepionka na COVID dotrze do Polski z początkiem nowego roku. Do naszego kraju ma trafić ok. 20 milionów dawek produktu. Kolejne transporty zatem dotarłyby przypuszczalnie w połowie 2021 roku.