Jak ogłosił wiceminister rodziny i polityki społecznej Stsnisław Szwed już w przyszłym roku seniorzy dostaną już nie tylko 13 a również 14 emeryturę!

Już w przyszłym roku emeryci dostaną 13 i dodatkowo 14 emeryturę
Już w przyszłym roku emeryci dostaną 13 i dodatkowo 14 emeryturę

Projekt wyszedł od rządu i został skierowany do Sejmu, czeka na poparcie opozycji o co zabiegają przedstawiciele partii rządzącej– co nie jest kwestią oczywistą.

Wsparcie dla seniorów

2021 rok zapowiada dodatkowy przypływ gotówki dla milionów emerytów w naszym kraju. Ciężkie czasy jakie nastały dla ogromu obywateli spowodowane epidemią Covid-19 powodują, iż rządzący przedstawiają co róż nowe projekty wsparcia finansowego. Po raz kolejny wsparcie ma trafić również do seniorów.

Nie płacisz? Dostaniesz karę: Zapukają do twoich drzwi, kontrole już trwają

1250 zł to wysokość przyznanego w maju świadczenia dla osób starszych, których emerytura nie przekracza 2900 zł brutto, jak twierdzą rządzący może ono zagościć w kalendarzu wypłat już na zawsze.

Wypłacane co rok „czternastki” z pewnością pomogą podreperować nie jeden domowy budżet. Osoby posiadające wyższe świadczenia otrzymają relatywnie mniejsze dodatki wyliczone w stosunku do otrzymywanych świadczeń emerytalnych.

Może Cię zainteresuje: Podróżujesz? Nowa lista zakazów od dziś.

Jeżeli wszystko pójdzie po myśli rządzących, zgodnie z ich założeniami już w przyszył roku emeryci będę w posiadaniu dodatkowych środków.