Wyczekwina informacja dla wszystkich osób planujących wyjazdy zagraniczne w najbliższym czasie. Rząd aktualizuje listę krajów do którym można podróżować.

Podróżnikom będzie jeszcze trudniej przemieszczać się po świecie
Podróżnikom będzie jeszcze trudniej przemieszczać się po świecie

Od dnia dzisiejszego 25.11.2020 obowiązuje zaktualizowana lista lotów samolotowych dla Polski. Znajdziemy na niej wszystkie niezbędne informacje, które pomogą zaplanować wyjazd. Jak podają serwisy informacyjne linii lotniczych ograniczenia obejmują już tylko kilka kierunków podróży, nie wprowadzono również ograniczeń na terenie Unii Europejskiej. Dodano natomiast nowe punkty w zestawieniu.

Wiadomość opublikowana przez Radę ministrów pojawiła się po dokładnej analizie stanu zakażeń na terenie kraju, do dnia 8 grudnia dziewięć terytoriów wymaga szczególnej uwagi.

Nowa lista krajów z listy Rady Ministrów:

Stany Zjednoczone Ameryki, Republika Serbii, Republika Macedonii Półcocnej, Republika Kosowa, Republika Armenii, Jordańskie Królestwo Haszymidzkie, Gruzja, Czarnogóra, Bośnia i Hercegowina.

Może Cię zainteresować: Zapomnij o feriach zimowych. Szykują się kolejne obostrzenia

Z listy ograniczeń znikneły natomiast wyjazdy min. do Argentyny, Libii oraz Kostaryki.
Oczywiście jeżeli dokonaliśmy zakupu we wcześniejszym terminie obowiązuje nas specjalny zapis. Wszyscy, którzy do dnia 24.11 wykupili loty, połączenia zarezerwowane na zlecenie organizatora turystyki lub jednostki działającej na jego zlecenie mogą spokojnie zrealizować połączenie. Te rezerwacje nie będą stanowiły wyjątek i nie będą podlegały zakazowi.

Jak dowiadujemy się z nowego rozporządzenia, obostrzenia nie będą obejmować także lotów zleconych przez prezesa Rady Ministrów, lotów potwierdzonych zgodą Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego oraz na potrzeby Sił Zbrojnych RP.