Wielka Brytania przechodzi w stan pełnego lockdownu. Premier Johnson wprowadza go przynajmniej do 2 grudnia. Powód, liczba zakażonych przekroczyła 1 mln ludzi.

Wielka Brytania zamyka się i wprowadza pełny lockdown
Wielka Brytania zamyka się i wprowadza pełny lockdown

Czytaj też: Pieniądze dla firm. Nowa tarcza antykryzysowa

Według wytycznych obostrzeń ludzie muszą pozostać w domach z wyjątkiem kilku przypadków. Osoby z różnych domów mają absolutny zakaz spotykania się w przestarzeniach zamkniętych. Wszystkie puby, bary, restauracje zostają zamknięte. Zamknięte zostają również sklepy, wyjątkiem powstają tylko te, które w swoim asortymencie posiadają artykuły pierwszej potrzeby.

Dlaczego lockdown zostaje wprowadzony?

Na wprowadzenie pełnego lockdownu ma oczywiście ogromny wpływ przyrostu zakażonych COVID-19. W sobotę rano podano do wiadomości, że ilość dziennych przypadków przekroczyło 22 tys. i postawiło Wielką Brytanię na 9 miejscu rankingu względem ilości chorych. Dodatkowo suma minęła próg 1 miliona ludności.

Warto wiedzieć: Kolejne ataki na popularny bank. Twoje pieniądze są zagrożone

Premier wyznał, że jest mu naprawdę przykro z powodu konieczności wprowadzenia lockdownu. Dodał również, że program wypłacania środków w postaci 80 proc. pensji zostaje przedłużony do końca listopada. Program miał się zakończyć 31 października, gdyż zakładano że epidemia koronawirusa zacznie się cofać. Tak się jednak nie dzieje.

Polub nas na Facebooku