Wielka Brytania przechodzi w stan pełnego lockdownu. Premier Johnson wprowadza go przynajmniej do 2 grudnia. Powód, liczba zakażonych przekroczyła 1 mln ludzi.

Wielka Brytania zamyka się i wprowadza pełny lockdown
Wielka Brytania zamyka się i wprowadza pełny lockdown

Czytaj też: Pieniądze dla firm. Nowa tarcza antykryzysowa

Według wytycznych obostrzeń ludzie muszą pozostać w domach z wyjątkiem kilku przypadków. Osoby z różnych domów mają absolutny zakaz spotykania się w przestarzeniach zamkniętych. Wszystkie puby, bary, restauracje zostają zamknięte. Zamknięte zostają również sklepy, wyjątkiem powstają tylko te, które w swoim asortymencie posiadają artykuły pierwszej potrzeby.

Dlaczego lockdown zostaje wprowadzony?

Na wprowadzenie pełnego lockdownu ma oczywiście ogromny wpływ przyrostu zakażonych COVID-19. W sobotę rano podano do wiadomości, że ilość dziennych przypadków przekroczyło 22 tys. i postawiło Wielką Brytanię na 9 miejscu rankingu względem ilości chorych. Dodatkowo suma minęła próg 1 miliona ludności.

Warto wiedzieć: Kolejne ataki na popularny bank. Twoje pieniądze są zagrożone

Premier wyznał, że jest mu naprawdę przykro z powodu konieczności wprowadzenia lockdownu. Dodał również, że program wypłacania środków w postaci 80 proc. pensji zostaje przedłużony do końca listopada. Program miał się zakończyć 31 października, gdyż zakładano że epidemia koronawirusa zacznie się cofać. Tak się jednak nie dzieje.