W przyszłym roku ferie mają odbyć się w jednym terminie dla całego kraju. Mimo to dzieci i młodzież będzie zobowiązana do pozostania w domach z uwagi na zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe.

Ferie zimowe w jednym terminie dla całego kraju. Zakaz wyjazdów na ferie zimowe 2021.
Ferie zimowe w jednym terminie dla całego kraju. Zakaz wyjazdów na ferie zimowe 2021.

Premier zapowiedział, że ferie zimowe 2021 rozpoczną się zaraz po okresie noworocznym i obejmą cały kraj. Ferie zimowe 2021 odbędą się w terminie od 4 do 17 stycznia, aczkolwiek dzieci i młodzież będzie musiała pozostać w domach. Z uwagi na wprowadzenia zakazu organizacji ferii nie będzie możliwości wyjazdów grupowych.

– Byliśmy nakłaniani przez niektórych ludzi, ośrodki, do otwarcia szkół. Jednak zdecydowaliśmy, że będzie kontynuacja zamknięcia szkół do (…) 23-24 grudnia. Następnie podjęliśmy decyzję o tym, że ferie, czyli przerwa edukacyjna w szkołach, będą skumulowane w jednym okresie – między początkiem stycznia, 4 stycznia, to bodaj jest poniedziałek – a 17-18 stycznia – powiedział Morawiecki na sobotniej konferencji prasowej.

Pisaliśmy o tym wcześnie Zapomnij o feriach zimowych. Szykują się kolejne obostrzenia

Rekompensaty dla przedsiębiorców

Jednocześnie z uwagi na zablokowanie turystyki zimowej rząd ma przedstawić w najbliższych dniach plan na uratowanie tej właśnie branży. Wszyscy przedsiębiorcy, którzy działają w turystyce zimowej mają otrzymać rekompensaty za niemożliwość wykonywania swoich usług.

Z komunikatu gov.pl dowiaduje się, że ferie zimowe 2021 odbędą się w jednym terminie dla całej Polski. Niestety organizowane wyjazdy grupowe dla dzieci i młodzieży będą absolutnie zakazane. Szkoły mają zostać w pełni zamknięte do 24 grudnia, kiedy to rozpoczyna się okres świąteczny w Polsce.