Rząd planuje wprowadzenie kolejnych zakazów dotyczących życia społecznego. Z uwagi na niezmniejszającą się ilość zakażeń postanowiono przygotować plan zamknięcia kolejnych miejsc na najbliższe miesiące.

Rząd zapowiada zamknięcia w branży turystycznej. Kolejne obostrezenia.
Rząd zapowiada zamknięcia w branży turystycznej. Kolejne obostrezenia.

Rząd postanowił wyhamować zapał miłośników sportów zimowych. Jako, że na czas zimowy turyści zwykle wybierają kierunek południowy Polski, postanowiono że w tym roku z powodu epidemii wirusa COVID obiekty związane z „białym szaleństwem” zostaną zamknięte. Przedsiębiorców, których dotyczy ta sprawa wprost są załamani. Po praktycznym opustoszeniu pensjonatów, hoteli przyszedł czas na zabawę na świeżym powietrzu.

Zakaz zabaw zimowych na świeżym powietrzu

W tej chwili nie wiadomo jeszcze dokładnie jakie obiekty rząd zamierza zamknąć. Z nieoficjalnych informacji wynika, że chodzi o stoki narciarskie, wyciągi krzesełkowe, itp.. Warunkiem, który pozwoli na otwarcie wymienionych wcześniej obiektów ma być spadek dziennej liczby zakażonych do poziomu nieprzekraczającego 10 tys.

Pomoc dla przedsiębiorców: Pieniądze dla firm. Nowa tarcza antykryzysowa

Dla większości z tych, którzy utrzymują się z turystki zimowej może być to zbyt wielki ciężar do utrzymania. Już w tej chwili dochodzą do nas sygnały o znaczącym spadku ilości turystów na terenach południowej Polski. Jeszcze parę miesięcy temu pandemia nie była, aż tak zauważalna chociażby na ulicach Zakopanego.

Z informacji właścicieli wyciągów, stoków oraz wypożyczalni sprzętu zimowego możemy śmiało stwierdzić, że jeżeli obostrzenia zostaną wprowadzone to wielu z nich będzie zmuszonych do zamknięcia działalności. Nie są oni w stanie opłacać wszystkich niezbędnych opłat i przeżyć.

Rząd ma przedstawić plan zimowy w najbliższych tygodniach, sytuacja poniekąd stabilizuje się, aczkolwiek daleko jeszcze do osiągnięcia pułapu 10 tys. dobowych zakażeń. Liczymy na dobre wieści i życzymy wszystkim miłośników „białego szaleństwa”, aby urlop w tym roku się udał.