Jak wynika z ostatnio publikowanych planów rządzących Świąteczne spotkania zostają ograniczone do minimum, przekazane zalecenia mają sprzyjać zmniejszaniu się liczby zakażeń.

Jak będzie wyglądać Sylwester 2021? Tego jeszcze nie było
Jak będzie wyglądać Sylwester 2021? Tego jeszcze nie było

Szacunkowe wyliczenia i prognozy dotyczace zachorowań nasuwają wnioski, iż z końcem roku obostrzenia panujące w naszym kraju powinny ulec złagodzeniu. Zmniejszajaca się liczba zachorowań zwiastuje znikanie z naszego codziennego życia kłopotliwych zakazów.

Jak podają jednak wirusolodzy oraz naukowcy może mieć to miejsce tylko w sytuacji kiedy narodowa odpowiedzialnośc zostanie zachowana na wysokim poziomie, wszyscy będą stosowac się do zasad bezpieczeństa i nie zostanie to zaniechane powodując kolejny wzrot zachorowań przez rozluźnienie społeczne. Przekroczenie granicy 27 tys zachorowań skutkowac będzie niestety narodową kwarantanna i ciągle utrzymującymi się zakazami.

Jak będzie ze zbliżającym się również corocznym sylwestromym szaleństwem?


Może Cię zainteresować: Podróżujesz? Nowa lista zakazów od dziś.

Optymistyczna wersja obejmuje powrót do strefy żóltej na całym terenie kraju lub jego części stopniowo przywracając nas do normalności. Co zwiastuje wyczekiwane otwarcie restauracji, hoteli, zniesienie godzin dla seniorów jak również przemieszczania się nastolatków.

Uciązliwe limity w sklepepach zostaną zniesione oraz wróci możliwość organizacji spotkań w większym gronie a zaaprobowane zgromadzenia do 25 osó pozwolą na sylwestrową imprezę.