Banki ING, Santander oraz Getin Bank ogłaszają podwyżki cen na swoje usługi. Podwyżki dotyczą samego prowadzenia rachunku, wpłat oraz opłat za niektóre zlecenia bankowe.

Podwyżki opłat w bankach. Zwiększenie wysokości opłat za prowadzenie rachunków i nie tylko
Podwyżki opłat w bankach. Zwiększenie wysokości opłat za prowadzenie rachunków i nie tylko.


W banku ING od grudnia tego roku mają zdrożeć opłaty za wpłatę gotówki dla właścicieli kont z 9 na 10 zł. Dodatkowo zapłacimy również za papierową wersję zaświadczenia do rachunku w placówce banku.

Jakie opłaty? Ile i gdzie?

ING Bank Śląski – opłaty za konto


Z informacji podanych przez ING Bank Śląski dowiaduje się o podniesieniu opłaty za prowadzenie konta Komfort. Klienci, którzy dotychczas korzystali z tej usługi będą musieli zapłacić więcej za prowadzenie rachunku. Opłata miesięczna przed podniesieniem wynosiła 12 zł oraz 6 zł z a pierwsze cztery miesiące. Po podniesieniu cen klient będzie musiał zapłacić 15 zł za rachunek bankowy.
Nie obeszło się również bez podniesienia opłaty za karty debetowe. Po wprowadzeniu zmian klient będzie musiał zapłacić za odnowienie karty debetowej z grafiką aż 15 zł. Dotychczas bank nie pobierał opłat za tą usługę. ING nie jest pierwszym bankiem, który dokonuje tak drastycznych zmian w opłatach. Wcześniej do wniosku podniesienia opłat doszły takie banki jak: Santander, Getin Bank czy Alior Bank.

Które banki jeszcze zdrożeją?

Poza ING opłaty podnosi Santander Consumer Bank. Ja prowadzenie rachunku “Konto Jakie Chcę” wprowadzona zostaje warunkowa opłata. Jeżeli warunki nie zostaną spełnione trzeba będzie zapłacić 6 zł miesięcznie za rachunek oraz 8 zł za kartę debetową. Aby uniknąć konieczności płacenia należy wpłacać minimum 500 zł na konto oraz dokonać przynajmniej jednej płatności kartą przez BLIK.
Jeżeli nie wiesz czym jest BLIK i płatności online – poznaj je: Płatności online – BLIK, Google Pay, Apple Pay, które najlepsze?
Dowiedzieliśmy się również od wprowadzeniu opłat za korzystanie z niektórych bankomatów w Getin Bank. Chodzi oczywiście o bankomaty z sieci zewnętrznej. Klienci Getin Bank nie poniosą kosztów za wypłaty gotówki z bankomatów Getin Bank.

Czytaj dalej