Osobiście największe doświadczenie mam z BLIKiem, uważam tą metodę płatności za innowacyjną i prostą w użyciu dla każdego. Ostatnimi czasy natomiast coraz częściej zdarza mi się sięgnąć po Google Pay lub Apple Pay.

Płatności online Google Pay
Płatności online Google Pay w twoim telefonie to szybka metoda płatności za zakupy w internecie

W zależności od obsługiwanego telefonu z Androidem lub Apple. Cyfrowi giganci i ich systemy płatności online stają się popularne na polskim rynku. Polacy chętnie sięgają po czytelne i proste rozwiązania zapłacenia za zakupy.

Łatwe płatności = przyjemne i szybkie zakupy

Możliwość zapłaty za wybrane produkty w sklepie internetowym przez podanie odpowiedniego ciągu liczb to zaledwie początek prostych rozwiązań. BLIK, Google oraz Apple pracują już nad kolejnymi zastosowaniami jak ułatwić korzystanie z wirtualnego portfela.

Jeszcze tak niedawno zapłacenie telefonem w sklepie stacjonarnym było abstrakcją widzianą oczyma wyobraźni lub w wysokobudżetowych filmach SCI-FI. W tej chwili nikogo nie dziwi przykładany smartphone do czytnik kart w markecie.

Dodatkowym atutem jest użycie tej samej aplikacji przy zakupach online. Procedury mogą się różnić nieznacznie w aplikacjach od Google czy Apple. W zamyśle chodzi o to samo – prostotę i szybkość wykonania przelewu.

Zakupy online, a koronawirus

Sytuacja wywołana pandemią Koronawirusa (COVID-19) spowodowała zwiększenie ruchu w internecie, a co za tym idzie zakupów oraz przepływu gotówki online. W obecnych czasach w sieci możemy kupić dosłownie wszystko, poskutkowało to wzrostem zainteresowania klientów, którzy wcześniej nie korzystali tak często z zakupów online.

Zakupy w internecie
Zakupy w internecie to już codzienność. Tysiące transakcji zostaje dokonanych codziennie.

Ale przecież płatności to nie tylko zakupy. Przez BLIK, Google, Apple App możesz zapłacić za prąd, wodę czy mieszkanie. Opłacanie rachunków online już od kilku lat stało się normą. Odchodzi się od stacjonarnych punktów i kolejek do okienka.

Do opłacenia wystarczy zalogowanie się na stronie internetowej instytucji, której to usługi chcemy opłacić. Zwykle wygląda to tak, że wybieramy fakturę do opłacenia, a następuje to wciśnięciu guzika „Zapłać”. Zostajemy przekierowani do wyboru metody w jaki sposób chcemy uiścić opłatę. Znalezienie BLIK to raczej pewniak, co do Google Pay i Apple Pay nie byłbym do końca pewny, ale czas pokaże kto jest największym graczem w świecie płatności internetowych.