WAŻNE

  Wejdą Ci na konto, klienci PKO BP i Pekao SA pod lupą

  Z początkiem lipca w życie wchodzi nowe prawo pozwalające Urzędowi Skarbowemu podglądanie Twojego rachunku w banku. Klienci PKO BP i Pekao SA mogą być już podglądani.
  Klienci banków PKO BP i Pekao SA pod lupą Urzędu Skarbowego.
  Klienci banków PKO BP i Pekao SA pod lupą Urzędu Skarbowego. / fot. Bruce Mars

  Do lipca 2022 roku Urząd Skarbowy mógł zajrzeć jedynie na konta bankowe osób ze statusem podejrzanego o podatkowe niejasności. W tej chwili naczelnicy Urzędów Skarbowych mogą przeglądać rachunki bankowego dosłownie każdego. Banki takie jak PKO BP czy Pekao SAspółkami Skarbu Państwa, w tych bankach możliwość ta została już wprowadzona. Nie oznacza to jednak tego, że klienci innych banków unikną inwigilowania przez US. W najbliższych dniach możliwość ma zostać wprowadzona we wszystkich bankach w Polsce, przypominam że nowe prawo obowiązuje od początku lipca 2022 roku.

  Nowoczesne rozwiązania w aplikacji mobilnej: Sporo nowych funkcji w aplikacji IKO od PKO BP

  Wielkie zmiany w kontach bankowych

  W tym momencie naczelnik Urzędu Skarbowego może zalogować się na Twój rachunek w banku i przejrzeć wszystkie transakcje, które zostały na nim wykonane. Nie musisz być podejrzanym, a i zamknięcie konta nie pomoże. Bank jest zobowiązany przechowywać informacje o Twoim koncie przez kolejne 5 lat od likwidacji.

  W praktyce wygląda to tak: Naczelnik US wchodzi na Twoje konto, przegląda je. Znajdują jakąś nieprawidłowość zobowiązany jest do wszczęcia postępowania, o którym zostaniesz poinformowany listownie. Przed lipcem takie rzeczy nie mogły mieć miejsca, a na tą chwilę sytuacja została odwrócona dosłownie o 180 stopni.

  Zmiany w kredytach hipotecznych: Nie jesteś klientem banku, nie otrzymasz kredytu hipotecznego

  Tematy: Konto Pekao PKO BP
  Subscribe
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments