Telefon od Sanepidu. Odbierz! Inaczej dostaniesz karę

Karą jaką możesz dostać za nieodebrany telefon z sanepidu będzie 30 tys. zł. Od kilku dni działa automatyczny system powiadamiania o nałożeniu kwarantanny. Zignorujesz połączenie i wyjdziesz z domu, to będzie kosztować.
Telefon od Sanepidu. Nieodebrane połączenie od GIS
Telefon od Sanepidu. Nieodebrane połączenie od GIS

Numer telefonu z kierunkowym z Warszawy na którym uruchomiony został system Głównego Inspektoratu Sanitarnego działa od kliku dni i pozwala GIS nałożyć kwarantannę przez telefon. Najciekawsze w tym wszystkim, że może to zrobić nawet, jeżeli nie odebrałeś/aś połączenia, czyli bez twojej wiedzy.

Numer telefonu do Sanepidu

Połączenie od sanepidu z numeru +48221043705 z automatyczną kwarantanną może narobić kłopotów, więc nawet jeżeli nie byliście w stanie odebrać telefonu to sprawdźcie wykaz nieodebranych połączeń. Znajdując wcześniej podany numer możesz być pewny, że jesteś na kwarantannie.

Nie płacisz? Dostaniesz karę: Zapukają do twoich drzwi, kontrole już trwają

Trzeba też pamiętać, że jeżeli zostaliście skierowani na wykonanie testu na COVID-19 to z automatu otrzymujecie status kwarantanny. Zostaje on nakładany po dniu skierowania. W momencie, gdy wynik testu będzie pozytywny uruchomi się automatyczne powiadamianie sanepidu. Z mediów dowiadujemy się, że istnieją przypadki, gdy system nie zadziałał przy wyniku negatywnym.

Dodatkowo dla potwierdzenia wyniku pozytywnego zadzwoni pracownik inspekcji sanitarnej. Spodziewaj się, że zapyta o osoby z najbliższego otoczenia oraz te, z którymi się widziałeś/aś. W przyszłości również i ta czynność ma zostać zautomatyzowana.

Myślę, że nastąpi to w najbliższych dniach – słowa rzecznika

Tematy: Ostrzeżenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *