WAŻNE

  Google Chrome oceni hasła do logowania

  Google Chrome pracuje nad nowym narzędziem wspierającym bezpieczeństwo w sieci. Wyciekły dane informujące o przygotowaniu nowej opcji weryfikującej jakość wykorzystanych przez użytkowników haseł.
  Google Chrome sprawdzi jakość Twojego hasła do logowania na różnych kontach.
  Google Chrome sprawdzi jakość Twojego hasła do logowania na różnych kontach. / fot. Firmbee

  Korzystając z internetu musimy mieć świadomość, iż stosowane przez nas zabezpieczenia takie jak hasło są niezmiernie ważne i wpływają na jakość naszego bezpieczeństwa. Posiadanie niewystarczającego hasła skutkować może przykrymi konsekwencjami w postaci włamań na konto, przejęcia danych, a tego wolelibyśmy uniknąć.

  Tu na przeciw wychodzi firma Google pracująca właśnie nad narzędziem oceniającym siłę hasła. Im więcej haseł mamy w użyciu, tym trudniej nad nimi zapanować.

  Bezpieczne łącza: Logowanie do banków

  Nowa funkcja Google Chrome ma pomóc zapanować nad odpowiednim zabezpieczeniem naszych urządzeń i zapewnić im wysoką jakość. Podczas wprowadzania nowego hasła lub aktualizacji starego pojawią się komunikaty informujące o jego jakości. Pozwoli to na wykluczenie tych zabezpieczeń, które nie spełniają standardów. Producenci liczą na znaczne podniesienie bezpieczeństwa w korzystaniu z usług.

  Firma w ostatnim czasie wprowadziła kilka udogodnień dla użytkowników w postaci wizualnych zmian oraz ostrzegających o wycieku haseł funkcji zabezpieczających.

  Nie są znane dokładne szczegóły pojawienia się funkcji w użyciu, na razie jest ono dostępne w fazie testowej dla nielicznej grupy użytkowników. Na informację jak będzie dokładnie wyglądać będziemy musieli trochę poczekać i uzbroić się w cierpliwość.

  Jak nie paść ofiarą cyberprzestępców: Niebezpieczne linki przesyłane w wiadomościach

  Tematy: Google Przeglądarka internetowa
  Subscribe
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments