Google Chrome oceni hasła do logowania

Google Chrome pracuje nad nowym narzędziem wspierającym bezpieczeństwo w sieci. Wyciekły dane informujące o przygotowaniu nowej opcji weryfikującej jakość wykorzystanych przez użytkowników haseł.
Google Chrome sprawdzi jakość Twojego hasła do logowania na różnych kontach.
Google Chrome sprawdzi jakość Twojego hasła do logowania na różnych kontach. / fot. Firmbee

Korzystając z internetu musimy mieć świadomość, iż stosowane przez nas zabezpieczenia takie jak hasło są niezmiernie ważne i wpływają na jakość naszego bezpieczeństwa. Posiadanie niewystarczającego hasła skutkować może przykrymi konsekwencjami w postaci włamań na konto, przejęcia danych, a tego wolelibyśmy uniknąć.

Tu na przeciw wychodzi firma Google pracująca właśnie nad narzędziem oceniającym siłę hasła. Im więcej haseł mamy w użyciu, tym trudniej nad nimi zapanować.

Bezpieczne łącza: Logowanie do banków

Nowa funkcja Google Chrome ma pomóc zapanować nad odpowiednim zabezpieczeniem naszych urządzeń i zapewnić im wysoką jakość. Podczas wprowadzania nowego hasła lub aktualizacji starego pojawią się komunikaty informujące o jego jakości. Pozwoli to na wykluczenie tych zabezpieczeń, które nie spełniają standardów. Producenci liczą na znaczne podniesienie bezpieczeństwa w korzystaniu z usług.

Firma w ostatnim czasie wprowadziła kilka udogodnień dla użytkowników w postaci wizualnych zmian oraz ostrzegających o wycieku haseł funkcji zabezpieczających.

Nie są znane dokładne szczegóły pojawienia się funkcji w użyciu, na razie jest ono dostępne w fazie testowej dla nielicznej grupy użytkowników. Na informację jak będzie dokładnie wyglądać będziemy musieli trochę poczekać i uzbroić się w cierpliwość.

Jak nie paść ofiarą cyberprzestępców: Niebezpieczne linki przesyłane w wiadomościach

Tematy: Google Przeglądarka internetowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *