Związki zawodowe poinformowane przez Millennium Bank. Bez pracy możesz zostać nawet 260 osób.

Millennium Bank
Millennium Bank

Fuzja do której doszło między bankiem Millennium, a Euro Bankiem w połowie listopada będzie ciągnęła za sobą skutki zwolnień. Dopiero na początku stycznia pracownicy otrzymali informację o możliwych zwolnieniach w placówkach banków.

Z pracą w Millennium Bank ma się pożegnać około 260 osób. Do całej sprawy przyłączyły się związki zawodowe, które wyznaczyły termin negocjacji na 10 stycznie 2020 roku. Kolejne spotkania mają odbywać się po kolejnych 7 dniach od pierwszego posiedzenia.

Zwolnienia grupowe w Banku Millennium

Oczywiście pracownicy chronieni są odpowiednią ustawą, dlatego też związek zawodowy na jej podstawie będzie walczył o prawa pracowników. Na podstawie art. 2 ust. 3 ustawy z dnia 13 marca 2003 roku o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników.

Gdyby nie wprowadzona właśnie ta ustawa nie byłoby konieczności powiadomienia związków zawodowych. A finalnie z pracą pożegnałoby się kilkaset osób w ciągu najbliższego miesiąca od fuzji Millennium Bank z Euro Bankiem.