Miliard transakcji osiągnięty! Polska Bezgotówkowa przekracza kolejny próg

Fundacja Polska Bezgotówkowa zapewniła miliard transakcji od początku trwania flagowego programu. Z możliwości korzystania z terminali płatniczych skorzystało już wiele zarówno małych, średnich jak i mikroprzedsiębiorstw, jednostek charytatywnych czy samorządu terytorialnego. Większość z nich, bo ponad 85 % użytkowników poleca Program Polska Bezgotówkowa innym przedsiębiorcom.
Pęka kolejna bariera, Polska Bezgotówkowa przekroczyła miliard transakcji na kwotę opiewającą na ok. 60 mld złotych.
Pęka kolejna bariera! Polska Bezgotówkowa przekroczyła miliard transakcji na kwotę opiewającą na ok. 60 mld złotych. / fot. Dan Burton

Chcemy nadal wyposażać przedsiębiorców w niezbędne narzędzia do obsługi płatności bezgotówkowych, ale również wyrównywać szanse oraz niwelować występujące w Polsce białe plamy w dostępie do rozwiązań finansowych i cyfrowych. Zależy nam na tym, aby dotrzeć z Programem zwłaszcza do osób i przedsiębiorców, którzy nie mieli jeszcze możliwości, aby poznać korzyści wynikające z obrotu bezgotówkowego. Dlatego też, jako Fundacja, prowadzimy szereg działań edukacyjnych, które mają pomóc w zwiększeniu świadomości na temat tego, jak ważny i korzystny jest dla konsumentów wybór sposobu dokonywania płatności. Nasze dane pokazują, że udaje nam się z powodzeniem realizować powierzoną nam misję – mówi Zbigniew Wiśniewski, wiceprezes zarządu, Fundacja Polska Bezgotówkowa.

Może Cię zainteresować: Innowacyjna aplikacja od banku Millennium

Konsumenci przekonali się do korzystania z płatności mobilnych, badania przeprowadzone wśród Polaków przez Polasik Reserch ” Zwyczaje płatnicze a rozwój sieci akceptacji kart w Polsce” informują, że nawet 47% badanych deklaruje korzystanie z nich w przyszłości.
Wskazano też sektory, które mogą przyczynić się do dalszego wzrostu udziału płatności bezgotówkowych i zapewniające dalszy rozwój programu. W większości są to małe działalności min. sklepy spożywcze zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, księgarnie, kioski, sklepy AGD/RTV, sklepy budowlane, warsztaty samochodowe czy usługi medyczne.

Analiza pozyskanych danych na temat realizacji programu pozwoliła na wyszczególnienie w jakich regionach wdrożenie terminali było na najwyższym i najniższym poziomie. Wynika z niej, że najwięcej terminali aktywowano na Mazowszu, Śląsku i w Wielkopolsce jak również w miejscowościach i miastach posiadający poniżej 100 tysięcy mieszkańców. Najmniej zainstalowanych terminali pojawiło się w województwach podkarpackim, warmińsko – mazurskim oraz na Podlasiu. Największy udział w transakcjach bezgotówkowych odnotowano w branży spożywczej, gastronomii jak i w sklepach wielobranżowych – specjalistycznych. Kwota na jaką opiewa łączna ilość transakcji wyniosła około 60 mld złotych.

To już jutro: Smartfon Apple jako terminal płatniczy

Tematy: Innowacje Płatność

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *