Maksymalną kwotę jaką możemy otrzymać z nowego programu rządowego to 1500 zł. Dofinansowanie ma dotyczyć dopłat do czynszu. Dowiedz się czy zaliczasz się do grupy mogących starać się o dodatkowe pieniądze.

Nowy program rządowy "1500 PLUS"
Nowy program rządowy “1500 PLUS” – sprawdź czy spełniasz kryteria


Kto otrzyma dopłatę do czynszu?

Zacznijmy może od tego czym program 1500 plus jest. Program został przygotowany, aby pomóc poszkodowanym przez epidemię COVID-19. Ma na celu dofinansować dopłatę do czynszu. Maksymalną kwotę o jaką może starać się wnioskodawca to 1500 zł na comiesięczne dopłaty przez pół roku.
Sejm pracuje obecnie nad tym właśnie projektem, a wejść ma on w życie z początkiem przyszłego roku. Wnioski natomiast należy składać do końca roku 2020 w urzędzie gminy.

Jakie wymogi muszą zostać spełnione

O dofinansowanie mogą starać się osoby, rodziny, których to sytuacja materialna diametralnie pogorszyła się z powodu pandemii koronawirusa. Ponad to dopłatę otrzymają osoby, które najmowały lokal mieszkalny przed 14 marca 2020. Jest to dzień wprowadzenia pandemii w Polsce.

Złożenie wniosku o dofinansowanie

Starając się o dofinansowanie z nowego programu dopłat należy wykazać, iż dochód z ostatnich 3 miesięcy kwalifikuje się do otrzymania zapomogi. Posiadany dochód musi znajdować się w przedziale poniżej 25% względem roku 2018. Kwota dofinansowanie nie może przekroczyć 75% czynszu.

Czytaj dalej