Wzmożone wypłaty pieniędzy z bankomatów

W wyniku działań rosyjskiego wojska obywatele Polski zaczęli wypłacać pieniądze z bankomatów. Atak na Ukrainę spowodował podobny efekt jak początek pandemii, gdy to Polacy ruszyli masowo do banków.
Polacy wypłacają pieniądze z banków. Powodem atak Rosji na Ukrainę.
Polacy wypłacają pieniądze z banków. Powodem atak Rosji na Ukrainę.

Z informacji banków wynika, że skala zdarzenia nie jest na tyle masowa, aby mówić o jakiejkolwiek panice. Niektórzy klienci postanowili po prostu wypłacić część swoich oszczędności.

– Obserwujemy wzmożone wypłaty gotówki z naszych bankomatów, szczególnie w niektórych miejscowościach. Wszystkie transakcje są jednak obsługiwane bez ograniczeń, gotówki nie brakuje, klienci dzisiaj mogą wypłacić pieniądze – mówi przedstawiciel jednego z czołowych polskich banków.

Skala wypłat nie jest większa jak w przypadku rozpoczęcia się pandemii COVID-19 w marcu 2020 roku. Nie można jednak wykluczyć, że sytuacja się nie zmieni.

Tak było wcześniej: Masowe wypłaty z banków. Panika wzrasta

Bank Pekao przypomina o wzmożonej aktywności cyberprzestępców. Zobacz jak bronić się przed włamaniem do konta bankowego.

Jaką kwotę można wypłacić z banku?

W większości banków kwotę jaką możesz wypłacić od razu to 20 tys. zł. Dla większego zapotrzebowania na gotówkę należy wcześniej poinformować bank o takim zamiarze. Pieniądze zostaną przygotowane w ciągu kilku godzin lub dni, w zależności od wielkości kwoty.

Tematy: Konto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *