Santander Bank Polska pod atakiem Rosji

Ostatni czas obfituje w różnorodne próby ataków na klientów polskich banków. Okazuje się, że tym razem ofiarą oszustów padli klienci Banku Santander. W połowie czerwca pojawiła się informacja o próbie wyłudzenia danych za pomocą sms o pozornym ograniczeniu dostępu do konta bankowego. Oszuści na cel wzięli loginy i hasła klientów korzystających z bankowości mobilnej, za pomocą linku doprowadzali do dalszych czynności pozyskując dane.
Rosja atakuje klientów Santander Bank Polska, możesz stracić pieniądze.
Rosja atakuje klientów Santander Bank Polska, możesz stracić pieniądze. / fot. Mirza Mustofa

Phishing bo tak nazywa się metoda jaką masowo stosują oszuści znów została przez nich wykorzystana.
Jak przekazał Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego – CSIRT KNF– klienci Banku Santander powinni zwiększyć czujność, gdyż znów pojawiły się fałszywe wiadomości sms zawierające tym razem propozycje wsparcia finansowego.
„W Santander Bank masz prawo na jednorazową pomoc finansową w kwocie 1000 zł, aby dostać dotację wypełnij formularz” Klikając w link narażamy się na bezpośrednie niebezpieczeństwo oszustwa.

Tematy dotyczące bezpieczeństwa: Niebezpieczne linki przesyłane w wiadomościach

Jak informuje CSIRT KNF za atakiem prawdopodobnie stoi grupa z terytorium Rosji lub próbująca podszyć się pod takową. Istnieje prawdopodobieństwo, że ujawnione domeny używane były we wcześniejszym czasie do ataków lokalnych natomiast teraz celem została Polska.

Klientom korzystającym z bankowości elektronicznej nie pozostaje nic innego jak pozostanie czujnym i reagowanie na wszelkie podejrzane działania rzekomo pochodzące z zaufanych instytucji.

Tematy: Konto Ostrzeżenia Santander

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *