Płatności mobilne VIAMO przejęte przez BLIK

Płatności BLIK - wszystko czego potrzebujesz masz już zainstalowane wraz z aplikacją swojego banku. Jeden krótki kod daje tak wiele możliwości, aby uprawnić działania w sieci i nie tylko. Zapłać zarówno za zakupy jak i usługi w Internecie, sklepie stacjonarnym czy doładuj komuś konto przesyłając pieniądze na numer telefonu.
Słowacka platforma płatności mobilnych VIAMO zostaje przejęta przez BLIK
Słowacka platforma płatności mobilnych VIAMO zostaje przejęta przez BLIK. Fot. Marques Thomas z Unsplash

Branża e-commerce rozwija się szybko, Polski standard Płatności czyli operator płatności BLIK widzi w tej sytuacji ogromna szansę na powiększenie obszaru swojej działalności. W Polsce już 18 banków obsługuje BLIKA, chcąc rozszerzyć działalność na skalę międzynarodową. 11 sierpnia tego roku Polski Standard Płatności podpisał umowę kupna udziałów Słowackiej instytucji Viamo.

„Upowszechnienie BLIKA jako wszechstronnego systemu płatności na polskim rynku stało się już faktem. Dziś z tego rozwiązania aktywnie korzysta ponad 11,3 mln użytkowników i z każdym kolejnym kwartałem ta liczba rośnie. Zdobyliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy wykorzystać również do rozwoju poza granicami naszego kraju. Już dwa lata temu zaczęliśmy nawiązywać partnerstwa z globalnymi dostawcami usług płatniczych. Akwizycja słowackiej spółki VIAMO to kolejny ważny etap naszej historii, który wzmocni naszą pozycję w regionie. Widzimy ogromny potencjał tego rynku, szczególnie w kontekście naszych planów działania w całej strefie euro „– przekazuje Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności

Firma Viamo dostarcza swoim klientom możliwość korzystania z bramki płatniczej za pomocą aplikacji mobilnej we wszystkich bankach na Słowacji. Działająca od 2013 r. Viamo zapewnia usługi z zakresu płatności P2P, płatności oparte na linkach płatniczych oraz kody QR. Firma pragnąc zwiększyć swoją działalność i otworzyć się na nowe możliwości postanowiła wejść we współpracę z operatorem BLIKA

„Cały czas się rozwijamy i nawiązujemy partnerstwa, które przyciągają do naszej usługi coraz więcej użytkowników. Już teraz z naszych aplikacji i usług korzysta blisko 300 tys. użytkowników. Mamy jednak apetyt na więcej i chcemy zwiększać skalę naszego działania. Nie mamy więc wątpliwości, że unikalne i poparte wieloma sukcesami kompetencje BLIKA, szczególnie w zakresie e-commerce, jak również wsparcie kapitałowe tej spółki, znacząco uatrakcyjnią ofertę VIAMO na rynku słowackim i pozwolą na ekspansję w innych krajach strefy euro. Zyskaliśmy właśnie solidnego partnera, który posiadając odpowiedni know-how i rozumiejąc specyfikę naszego biznesu, pomoże nam wypłynąć na szerokie wody” – mówi Lubo Požgay, CEO, VIAMO, a.s.

Może Cię zainteresować: Odroczone płatności z Blik – kup teraz, zapłać później

Tematy: Aplikacja BLIK Płatność Portfel cyfrowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *