Kolejne oszustwo, które próbuje podszyć się pod markę Allegro. Tym razem wybór padł na aplikację na nasze telefony. Program ma za zadanie wyłudzenie danych do logowania.

Aplikacja Allegro Kredyty - Uważaj
Aplikacja Allegro Kredyty – Uważaj! To próba oszustwa i wyłudzenia danych.Aplikacja ma za zadanie potwierdzać zakupy na raty. Rzekomo. “Allegro Kredyty” wcale nie w zamyśle potwierdzenia czegokolwiek związanemu z legalną działalnością giganta e-commerce. Po wybraniu płatności na raty fałszywy program wysyła wiadomość o treści “Potwierdzenie wysłania wniosku o kredyt na zakupy Raty Od.nowa” – informacja potwierdzona przez CERT Polska.

Fałszywe e-maile

W fałszywym e-mailu znajduje się link z przekierowaniem do strony allegro-credit[.]info, w którym to możemy potwierdzić transakcję, aczkolwiek dane które znajdują się we wniosku nie należą do nas. To jest moment, w którym każdemu z nas zapala się przysłowiowa lampka. Poniżej znajduje się przycisk “Anuluj Wniosek”, który został umieszczony tam przez twórców aplikacji.

Po jego naciśnięciu otrzymujemy komunikat, aby anulować transakcję należy pobrać aplikację Allegro Kredyty. Jeżeli już to zrobiłeś to znaczy że padłeś ofiarą kradzieży. W tej chwili dostęp do twojego telefonu oraz konta bankowego posiadają osoby trzecie. W takim wypadku należy niezwłocznie usunąć aplikację, zgłosić problem w banku.

Czytaj dalej