Proces wzięcia pożyczki gotówkowej online

Na początku na stronie internetowej pożyczkodawcy należy wybrać kwotę pożyczki i termin spłaty. Następnie wypełnić formularz z danymi osobowymi w celu przesłania ich do firmy pożyczkowej.
Proces wzięcia pożyczki
Proces wzięcia pożyczki

Strona internetowa pożyczkodawcy – rejestracja

Po wejściu na stronę internetową pożyczkodawcy należy wybrać kwotę i termin spłaty pożyczki, przy ustawianiu tych wartości pomocne będą suwaki, którymi możemy zwiększać jak i zmniejszać wartości. Po dokonaniu wyboru odpowiedniej wysokości pożyczki i czasu jej spłaty należy potwierdzić wybór, zwykle odbywa się to za pomocą kliknięcia w guzik „wypełnij wniosek”, „weź pożyczkę” itp. Pamiętaj, że przy rejestracji będzie potrzebny dowód osobisty, ponieważ pożyczkodawca wymaga podania numeru dokumentu oraz numeru PESEL.

Przelew weryfikacyjny

Po wypełnieniu formularza danymi następuje przystąpienie do wykonania przelewu weryfikacyjnego. Ma on na celu zabezpieczenie klienta przed wzięciem pożyczki na jego dowód osobisty. Przelewu można dokonać w sposób tradycyjny lub przez szybkie przelewy, które udostępnia pożyczkodawca. Skorzystanie z szybkich przelewów skróci czas oczekiwania na potwierdzenie weryfikacji konta bankowego. Wysłanie pieniędzy w sposób tradycyjny również powinno odbyć się bardzo sprawnie, natomiast należy zwrócić uwagę czy pożyczkodawca posiada konto w tym samym banku co klient. Kwota jaką należy przelać do weryfikacji nie powinna przekraczać 1zł, a wpłata zostaje zwracana po kilku minutach.

Akceptacja udzielenia pożyczki

Po tych wszystkich czynnościach, które zwykle zajmują od 15 do 20 minut, następuje czas oczekiwania na akceptację wniosku. Powiadomienie wysyłane jest na podany numer telefonu w formularzu w formie wiadomości SMS lub na adres e-mail. Oczekiwanie na udzielenie odpowiedzi nie powinno trwać dłużej niż kilka minut. Jeżeli decyzja jest pozytywna pożyczkodawca wykonuje przelew na konto klienta w wysokości wybranej przez niego pożyczki. Pieniądze wpływają na konto tak szybko jak odbywają się sesje międzybankowe, chyba że pożyczkobiorca posiada konto w tym samym banku co pożyczkodawca, wtedy gotówka zostaje zaksięgowana praktycznie natychmiast.

Pożyczka online – warunki

Należy pamiętać, by starać się o pożyczkę gotówkową w Polsce, należy posiadać polskie obywatelstwo i mieć minimum 18 lat. Należy posiadać numer telefonu komórkowego, adres e-mail, a także osobisty numer rachunku bankowego. Cały proces odbywa się przez internet, więc niezbędne będzie stałe podłączenie do sieci. Nie należy korzystać z otwartych połączeń typu hot-spot np. w kawiarniach, galeriach handlowych itp. miejscach, gdyż nasze połączenie może zostać przejęte, a dane osobowe wykradzione.

Tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *