Dokumenty potrzebne do otrzymania kredytu gotówkowego

Do otrzymania kredytu gotówkowego będą potrzebne dokumenty, które przedstawią Twoje zarobki. W tym celu należy poprosić pracodawcę o wydanie Ci takiego dokumentu.
Dokumenty potrzebne do otrzymania kredytu gotówkowego

Jeżeli chciałbyś zgłosić wniosek o kredyt gotówkowy osobiście czy też przez internet będzie potrzebne przygotowanie kilku ważnych dokumentów. Niezależnie od tego czy pracujesz na etacie, prowadzisz własną działalność gospodarczą czy otrzymujesz rentę lub emeryturę wymagane będzie przedstawienie dokumentów potwierdzających dochód.
Może Cię zainteresować: Kredyt hipoteczny – potrzebne dokumenty

Dokumenty do wniosku o kredyt

Bez względu na rodzaj otrzymywanego przychodu konieczne będzie przedstawienie dowodu osobistego w celu potwierdzenia tożsamości. Rodzaj zatrudnienia ma znaczenie przy wyborze dokumentów potwierdzających dochód:

  • zaświadczenie o dochodach od pracodawcy – praca na etacie
  • przedstawienie obrotów za ostanie 3 – 6 miesięcy i dowód niezalegania w ZUS i US, gdy prowadzisz własną działalność gospodarczą
  • otrzymując rentę lub emeryturę wystarczy wyciąg o jej otrzymywaniu

Cała procedura starania się o kredyt gotówkowy będzie prostsza, gdy zawnioskujesz o pożyczkę w banku, w którym posiadasz już konto bankowe. W takim momencie bank posiada już informacje o Tobie takie jak wysokość dochodów i zdolność kredytową. Jedyne co musisz przygotować to dowód osobisty, którym potwierdzisz swoją tożsamość. Na rozpatrzenie wniosku czeka się zwykle kilkanaście minut, nigdy nie trwa to dłużej jak 1 dzień roboczy.

Tematy: Kredyt