Bezpieczne logowanie do konta w internecie

Bankowość w dzisiejszych czasach znacznie różni się od tej, którą pamiętamy z przed kilkudziesięciu lat. Logowanie online, aplikacje, szybkie płatności, wszystko to po, aby pieniądze przepływały jak najszybciej. Jak jednak uchronić się przed cyber oszustwem i nie stracić pieniędzy?
Ochrona przez cyber oszustwem w bankowości

Cyberprzestępcy korzystają z wielu metod do przechwytywania danych wrażliwych oraz haseł. Poniżej opiszemy na co dokładnie należy uważać przy korzystaniu z usług bankowości online, aby nie paść ofiarą ataku hackerskiego.

Adres witryny banku

Bardzo częstym sposobem wykorzystywanym przez oszustów jest założenie domeny z adres przypominającym do złudzenia adres strony internetowej banku. Phishing bankowy ma na celu uśpić naszą czujność, wpisując dane do logowania i zatwierdzając je, natychmiast przesyłamy swoje dane do logowania przestępcy, który dostaje możliwość wejścia na nasze konto i przelanie z niego pieniędzy.

Jak uchronić się przed Phishingiem bankowym?

Każda przeglądarka internetowa ma możliwość przypięcia karty lub dodania jej do ulubionych. Poprzez dodanie właściwej witryny internetowej banku w swojej przeglądarce będziesz miał pewność, że uruchamiasz właściwy adres banku. Możesz również zainstalować na swoim komputerze lub urządzeniu mobilnym program antywirusowy z funkcją ochrony bankowości internetowej. Programy do ochrony godne polecenia:

Szczegółowe informacje oraz łącza do logowania w najpopularniejszych bankach znajdziesz w naszej witrynie:

Na co zwrócić uwagę przy logowaniu do banku?

Przede wszystkim zwróć uwagę na adres witryny oraz organ który wystawił certyfikat SSL dla tej właśnie strony. Informacje na temat certyfikatu możesz uzyskać klikając w ikonę kłódki obok adresu witryny, jeżeli strona faktycznie należy do banku znajdziesz tam jego dane.
Bank nigdy nie prosi o pełne hasło do logowania w celu obrony przed wpisywaniem całości swego zabezpieczenia w jednym miejscu. Zazwyczaj zostają wypunktowane losowe znaki, które należy wpisać według kolejności zawartym w haśle.
Nigdy nie dostaniesz maila z adresem witryny, to najczęstszy sposób hakerów na przekierowanie Cię do fałszywej strony. Pamiętaj, aby nigdy nie przechodzić do logowania przez e-mail, możesz być pewny że jeżeli masz tam linka to jest to próba oszustwa.