Godziny dla seniorów w bankach

Instytucje finansowe wprowadzają zmiany w oddziałach banków, powodem jest powrót godzin dla seniorów. Banki zdecydowały się na zmiany choć nowe rozporządzenie ich nie dotyczy.
Godziny dla seniorów w bankach
Godziny dla seniorów w bankach

Zgodnie z rozporządzeniem rządu od czwartku (15.10.2020r.) wprowadzone zostają godziny dla seniorów. Obowiązkowo zostają one wprowadzone w sklepach spożywczych, drogeriach, aptekach oraz punktach pocztowych.
Banki oraz instytucje finansowe nie zostają objęte tym wymaganiem, aczkolwiek postanowiły one wprowadzić „Godziny dla Seniorów” również u siebie w placówkach.

Wprowadzenie godziny dla seniorów w placówkach banków

Bank PKO BP

Godzina dla seniorów w banku PKO BP ma polegać na udzieleniu pierwszeństwa osobą w wieku 60+. Pierwszeństwo w kolejce gwarantuje przyjście do banku w godzinach 10 – 12, oczywiście placówki banków pozostają otwarte dla wszystkich klientów. Jeżeli jednak nie masz konieczności pojawienia się w banku osobiście proponujemy skorzystanie z logowania PKO przez Internet.

Pekao SA – obsługa bez kolejki

Identyczna sytuacja ma się w banku Pekao SA, klienci w wieku 60+ zostaną obsłużeni w pierwszej kolejności. Aby skorzystać z tego udogodnienia należy stawić się w placówce w godzinach 10:00 – 12:00.

Osoby 60+ w banku bez kolejki

Poza bankami PKO oraz Pekao seniorzy w pierwszej kolejności zostaną obsłużeni w Millennium, Getin Bank oraz Idea Bank. Cytując biuro prasowe Idea Banku – „W praktyce będzie wyglądało to w ten sposób, że w pierwszej kolejności będziemy obsługiwać osoby starsze, a jeżeli nie będzie w wyznaczonych godzinach w oddziałach seniorów, to będziemy przyjmować pozostałe osoby”.
Santander Bank przyjmuje seniorów z pierwszeństwem przez pierwszą godzinę otwarcia oddziału.

Banki bez godzin dla seniora

Na tą chwile brak informacji o wprowadzeniu godzin dla seniorów w bankach: ING Bank Śląski, mBank, BNP Paribas. Zachęcają oni do pozostania w domu i skorzystania z bankowości internetowej.

Tematy: