Masz kredyt we frankach? PKO BP przewalutuje go na złotówki

W PKO BP rusza bezpłatny program przewalutowania kredytów frankowych na złotówki. Wniosek o ugodę może złożyć każdy kredytobiorca, który posiada kredyt we frankach w banku PKO BP.
PKO BP przewalutuje kredyty frankowiczom na złotówki

Kto skorzysta z ugody w PKO BP

Do skorzystania z oferty PKO BP, a mianowicie przewalutowanie kredytu z franka szwajcarskiego na złotówki należy spełnić kilka warunków. Zanim zgłosisz wniosek sprawdź czy spełniasz te wymagania:

  • pieniądze z kredytu zostały wypłacone w całości lub po części w złotówkach
  • spłata kredytu nadal trwa
  • kredyt został zaciągnięty w pełni na zakup własnego mieszkania
  • kredyt nie został objęty Funduszem Wsparcia Kredytobiorców

Bank nie wystosuje sam ugody, jeżeli chcesz wziąć udział w programie musisz złożyć wniosek sam.

Jak złożyć wniosek o przewalutowanie kredytu

Wnioskować o kredyt można elektronicznie lub tradycyjne w oddziale banku PKO udzielającym kredytów hipotecznych. Na dokumencie zgłaszającym powinien znajdować się numer umowy kredytowej, dane kredytobiorców oraz dane mediatora wybranego przez kredytobiorcę. Pełna lista mediatorów jest dostępna online dla każdego.
Wyboru mediatora dokonuje kredytobiorca oraz bank, jeżeli nie zostanie wskazana żadna osoba mediator zostaje wybrany przez Sąd Polubowny przy KNF. Pamiętaj! Jeżeli nie wybierzesz mediatora, a zrobi to bank to w taki wypadku mediatorem zostaje osoba wybrana przez bank.

Mediacja o ugodę

Kolejnym krokiem jest podpisanie dokumentu, który nazywany jest umową o mediację, musi ona zostać podpisana przez wszystkich kredytobiorców. Możesz zrobić to przez serwis iPKO lub za pośrednictwem łącza, które zostanie CI przesłane przez bank.

Tematy: Kredyt PKO BP