Czy będą dopłaty od Państwa do kredytów po podniesieniu stóp procentowych?

Podwyżki stóp procentowych stają się faktem, wiele osób pyta czy może liczyć na dopłaty do kredytów przez rząd. Koszt kredytów wzrośnie o kilkadziesiąt złotych miesięcznie.
Dopłaty do kredytów gotówkowych

Podniesienie stóp procentowych zatwierdzone przez RPP (Rada polityki Pieniężnej) wpłynie bezpośrednio na podwyższenie rat kredytów. Nowe wartości SP po wprowadzeniu środowych zmian:

  • referencyjnej (0,50%)
  • lombardowej (1%)
  • depozytowej (0%)
  • redyskonta weksli (0,51%)
  • dyskontowa weksli (0,52%)

Dlaczego wysokość rat kredytów się podniesie?

Podwyższenie przez Narodowy Bank Polski oraz zatwierdzone przez RPP wysokości stóp procentowych ma przeciwdziałać galopującej inflacji w Polsce. Bez wątpienia jednak decyzja ta odbije się bezpośrednio na kredytobiorcach, a dokładnie na wysokości rat kredytów. Wartość WIBOR, która jest zawarta w oprocentowaniu każdego kredytu jest zmienna i w pełni zależy od wysokości stóp procentowych.

Może Cię zainteresować: Stopy procentowe idą w górę

Dopłaty do kredytów w Nowym Ładzie

Dopłaty do kredytów są powszechnym zabiegiem i stosowanym w wielu różnych grupach w Polsce. Obecnie z takiego udogodnienia korzysta wielu rolników, osób niepełnosprawnych oraz przedsiębiorców. Zapowiedziane w Nowym Ładzie dopłaty do wkładu własnego mogą mieć mocne przełożenie na wprowadzenie również dopłat dla kredytobiorców. Pamiętajmy, że mówimy o ogromnej grupie ludzi, którzy mają zaciągnięte kredyty w bankach. Wielkim błędem dla rządu byłoby nie wyciąganie pomocnej ręki dla tak szerokiego grona wyborców. Na obecną chwilę czekamy na dalszy bieg wydarzeń związanymi z podwyżkami.

Podobne artykuły: Dopłaty do kredytów po podwyżce stóp procentowych</a