WAŻNE

  Oszustwo na QR kod, pod atakiem klienci Santander

  Oszuści wyciągają kolejne sposoby wyłudzenia pieniędzy z kont bankowych. Tym razem na celowniku znaleźli się klienci Santander Bank Polska, którym wyświetlany zostaje kod QR do zeskanowania telefonem.
  Fałszywe kody QR wyłudzające login i hasło do konta w Santander Bank Polska
  Fałszywe kody QR wyłudzające login i hasło do konta w Santander Bank Polska. / Fot. Boris Bobrov z Unsplash

  Po zeskanowaniu kodu QR zostajesz przekierowany do fałszywej strony, na której oszuści umieścili formularze do przesłania loginu i hasła. Strona internetowa wyglądem przypomina oficjalna witrynę Santander Bank. Dzięki CSIRT KNF możemy wam przedstawić dokładny wygląd strony cyberprzestępców.

  Phishing, bo tak zwana jest metoda wykorzystywana przez oszustów nabiera coraz to nowych form. Należy zawsze pamiętać, aby dokładnie sprawdzać czy znajdujemy się na oficjalnej stronie internetowej banku.

  Bezpieczne logowanie do centrum24

  Opisaliśmy dokładnie logowanie do Santander, czyli portalu centrum24 w jednym z naszych artykułów. Zapoznaj się z wszelkimi uwagami, dzięki którym będziesz wiedział na co zwrócić uwagę przy logowaniu do banku.

  Przede wszystkim pamiętaj, że bank nigdy nie poprosi Cię o dane do logowania wysyłając do Ciebie e-mail, SMS czy jak w tym przypadku QR kod.

  Tematy: KNF Ostrzeżenia Santander
  Subscribe
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments