Szykuje się wsparcie dla kredytobiorców, dopłaty rządowe

Według informacji dziennikarzy RMF FM rząd kończy prace nad programem wsparcia dla kredytobiorców. Możliwe są dopłaty oraz ograniczenie marż bankowych dla najuboższych Polaków z kredytami.
Rząd zapowiada dopłaty do kredytów po kolejnej podwyżce stóp procentowych
Rząd zapowiada dopłaty do kredytów po kolejnej podwyżce stóp procentowych

Po ostatniej, siódmej z rzędu podwyżce stóp procentowych przyszedł czas na głos rządzących. Jeszcze pół roku temu raty kredytów hipotecznych były dwa razy niższe jak ma się to w tej chwili. Wielu posiadaczy takich kredytów może stać się niewypłacalna, z tego powodu też postawa rządu jest tu na miejscu.

Kolejna podwyżka stóp procentowych: RPP podnosi stopy procentowe

W planie jest uruchomienie dwóch programów pomocy dla kredytobiorców. Pierwszy z nich to udzielenie nieoprocentowanych pożyczek dla najbardziej potrzebujących. Podejrzewam, że będzie tu chodziło o rozłożenie rat na dłuższy czas spłaty. RMF FM zakłada również bezzwrotne dopłaty do kredytów, ale na to bym raczej nie liczył.

Drugą metodą na rozwiązanie problemów wysokich rat kredytów ma być obniżenie marż kredytowych. Pomoc zakłada obniżenie zysków dla banku udzielającego kredytu. Ciekawy pomysł z jednego względu, odciążenie od składania wniosków przez samych kredytobiorców.

Sprawdź wysokość rat kredytów gotówkowych: Kalkulator kredytów gotówkowych

Tematy: Inflacja Kredyt Stopy procentowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *