WAŻNE

  Kolejny miesiąc, kolejna podwyżka stóp procentowych

  Zostaliśmy przyzwyczajeni już do comiesięcznych podwyżek stóp procentowych, nie inaczej jest w tym miesiącu. RPP podnosi je po raz kolejny, to zła wiadomość dla kredytobiorców.
  To już dziesiąta podwyżka stóp procentowych, raty kredytów znowu w górę.
  To już dziesiąta podwyżka stóp procentowych, raty kredytów znowu w górę. / fot. Ethan Sykes

  Jak już co miesiąc, tak nie inaczej jest teraz, decyzją RPP stopy procentowe zostają podniesione. Dobrą wiadomością w tej sytuacji jest to, że założenia ekspertów finansowych co do wysokości podwyżki nie sprawdziły się. Stawka zostaje podniesiona z 6 do 6,5 proc., czyli mniej jak w poprzednich miesiącach.

  W poprzednich 2 miesiącach stopy procentowe zostały podniesione o 0,75 pkt proc., a w kwietniu wzrost był jeszcze wyższy, gdyż sięgnął 1 pkt proc. Można więc zakładać, że jest to sygnał wskazujący na zbliżający się koniec podwyżek.

  Oblicz wysokość rat kredytu gotówkowego: Kalkulator kredytów gotówkowych

  Czy to koniec podwyżek stóp procentowych?

  Zdania ekonomistów są mocno podzielone w tej kwestii. Bank Millennium zakłada, że wysokość wskaźnika sięgnie do poziomu 7,5 proc., a bankowcy ING nie pozostawiają złudzeń. Według ich banku stopy procentowe osiągną pułap 8,5 proc.

  Z informacji od wielu osób można wywnioskować, że lipcowa podwyżka nie będzie ostatnią, ale wygląda na to że jesteśmy bliżej, niż dalej końca. Wkrótce koszmar rodzin, które zaciągnęły kredyt hipoteczny może się skończyć.

  Bezpieczne wejście do rachunku online: Logowanie do banków

  Tematy: Inflacja NBP stopy Stopy procentowe
  Subscribe
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments