Klienci Millennium Bank zagrożeni atakiem

Zmasowany atak drogą mailową oraz przez wiadomości SMS na klientów Millennium Bank. Jesteś klientem tego banku? Zobacz na co zwrócić uwagę, aby nie stracić pieniędzy z konta bankowego.
Jesteś klientem Millennium Bank? Uważaj na podejrzane SMSy i wiadomości email.
Jesteś klientem Millennium Bank? Uważaj na podejrzane SMSy i wiadomości email / fot. Monica Sauro

Od kilku dni trwa zmasowany atak na klientów banku Millennium. Cyberprzestępcy korzystają z dwóch metod wyłudzenia Twoich danych osobowych oraz logowania do konta bankowego. Atak odbywa się poprzez wiadomości tekstowe SMS oraz pocztę elektroniczną e-mail. W obu przypadkach do wiadomości zostaje dodane łącze przekierowujące do fałszywej strony internetowej. Pod żadnym pozorem nie klikaj w link!

Przykłady fałszywych wiadomości

W treści SMS zostajesz poinformowany o ograniczeniu dostępu do konta i o tym, aby je odblokować należy przejść przez łącze.

Treść fałszywego SMSa, który informuje o ograniczeniu dostępu do rachunku bankowego.
Treść fałszywego SMSa, który informuje o ograniczeniu dostępu do rachunku bankowego / źródło: dobreprogramy.pl

Podobna sytuacja wygląda w przesłanym e-mailu, zostajesz poinformowany o braku kompatybilności z nowym systemem bezpieczeństwa. Oczywiście, aby to naprawić należy przejść na stronę internetową podaną w linku. Łącze prowadzi do fałszywej domeny, gdzie możesz utracić swoje dane do logowania. Wszelkie tego typu próby należy zignorować i nie przechodzić na załączone strony.

Treść fałszywego e-maila, który informuje o braku zgodności z nowymi standardami bezpieczeństwa
Treść fałszywego e-maila, który informuje o braku zgodności z nowymi standardami bezpieczeństwa / źródło: dobreprogramy.pl

Sprawę można również zgłosić do instytucji, która zajmuje się takimi tematami. Instytucją, która bada cyberprzestępstwa jest CERT Polska – bezpośredni kontakt telefoniczny 799 448 084

Chcesz być na bieżąco z informacjami o atakach: Ostrzeżenia o cyberatakach

Tematy: Millennium Ostrzeżenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *