ING otrzymuje tytuł „Best Bank in Poland”

ING Bank Śląski po raz kolejny z nagrodą Najlepszy Bank w Polsce na międzynarodowym konkursie Awards for Excellence, jury magazynu finansowego Euromoney doceniło działania jednostki, co potwierdziło iż wieloletnia strategia Banku prowadzona jest we właściwym kierunku.
Bank ING z nagrodą "Best Bank in Poland" przyznawaną przez magazyn Euromoney.
Bank ING z nagrodą „Best Bank in Poland” przyznawaną przez magazyn Euromoney.

Renomowane nagrody w branży bankowej są przez Euromoney Awards for Exellence przyznawane od roku 1992 i doceniają wybitne działania jednostek w dziedzinie bankowości. Ogromne znaczenie w nominacji jednostki miały zarówno dane obiektywne niepodważalnie istotne takie jak rentowność, efektywność i wzrost jak również aspekty subiektywnej oceny jak zaangażowanie banku w działalność prospołeczną i ekologiczną.

Jury konkursu doceniło bardzo nowoczesne działania banku w obszarze cyfrowym, zwrócono uwagę na rozwój funkcjonalności bankowości mobilnej jak również nieustanny wzrost bazy klientów o niebagatelną liczbę 4,3 mln (detal), 503 tys. (firmy) na koniec roku 2021.

Podobny temat: Global Finance wyróżnia Bank Pekao SA

Kolejne wyróżnienie to nagroda w kategorii CEE’BEST BANK FOR SUSTAINABLE FINANCE. Bank został doceniony za przeprowadzone w 2021 roku transakcje zrównoważonego finansowania na całym świecie, dając wysoką pozycje w Europie Środkowo-Wschodniej.

ING Bank Śląski został doceniony za ogromną pomoc skierowaną do ofiar działań wojennych na Ukrainie, gdzie zebrano imponującą kwotę w wysokości 5.381.480,29 zł, którą bank zdwoił i ostatecznie kwota zbiórki wzrosła do sumy10.766.897,30 zł. Komisji nie pozostały obojętne działania banku wspierające transformację środowiskową i inwestycje proekologiczne.

– Mimo dynamicznie zmieniającego się otoczenia konsekwentnie realizowaliśmy naszą strategię i koncentrowaliśmy się na potrzebach klientów. Otrzymanie tej nagrody jest potwierdzeniem, że robimy to w sposób właściwy. Jest mi bardzo miło, że nasza aktywność została doceniona przez jury tak prestiżowego konkursu – powiedział prezes ING Banku Śląskiego Brunon Bartkiewicz.

Tematy: ING Bank Nagroda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *