Bank Millennium ostrzega, zablokowane konto w banku

Uważaj na maile przychodzące z fałszywych kont pocztowych. Bank Millennium padł ofiarą kampanii phishingowej przygotowanej przez cyberprzestępców.
Millennium Bank pada ofiarą cyberprzestępstwa. Uważaj na podejrzane maile wysyłane na Twoją skrzynkę pocztową.
Millennium Bank pada ofiarą cyberprzestępstwa. Uważaj na podejrzane maile wysyłane na Twoją skrzynkę pocztową.

„Wykryto podejrzaną aktywność. Jesteśmy tutaj, aby Cię chronić” – maile o takiej treści otrzymują klienci banku Millennium. Rzecz jasna to próba oszustwa i namawianie do przejścia w niebezpieczne łącze. „Zauważyliśmy nieprawidłową aktywność na Twoim koncie bankowym Millenium, dlatego ograniczyliśmy Twoje konto” – pod takim pretekstem namawiają do przejścia dalej.

Umieszczony odnośnik w mailu przekierowuje na łudząco podobnej do oficjalnej strony Millennium. Bezpieczne logowanie do banku Millennium zawsze zawiera oficjalny certyfikat SSL, zawsze sprawdzaj adres w przeglądarce logując się do banku.

Sprawdzaj adres strony banku

Przestępcy sięgają po coraz to lepsze metody, aby wyciągnąć dane osobowe lub logowanie do kont. W przypadku fałszywego logowania do konta bankowego Millennium przygotowana została strona internetowa, która wygląda zupełnie jak ta oficjalna. Na pierwszy rzut oka można nie zauważyć, że owa strona posiada adres „bankmillenium-pl.com” – nie jest właściwe łącze do banku.

Otrzymałeś takiego maila? Bądź czujny, możesz skorzystać również z poradnika przygotowanego przez Bank Millennium.

Tematy: Konto Millennium Ostrzeżenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *