Najlepszym sposobem na poznanie wysokości kosztów kredytów gotówkowych jest ich porównanie. Do tego niezbędne będzie obliczenie miesięcznej raty każdego z nich. Do przeprowadzenia symulacji przygotowaliśmy kalkulator kredytów gotówkowych, który w prosty sposób zrobi to za ciebie.

Obliczanie rat kredytów gotówkowych 2020
Obliczanie rat kredytów gotówkowych 2020

Rok 2020 ma przynieść ze sobą podwyżki w każdej dziedzinie życia. Nieuniknionym jest więc zatem podniesienie opłat za kredyty czy pożyczki gotówkowe. Zainteresowani zaciągnięciem zadłużenia powinni skorzystać z odpowiedniego narzędzia finansowego do poznania nowych stawek kredytowych.

Koszt kredytu gotówkowego obliczysz ze wzoru, który jest stosowany od wielu lat do ustalania miesięcznej wysokości raty pożyczki. W każdym banku symulacja zostanie przeprowadzona dokładnie w taki sam sposób.

Sposoby poznania wysokości raty

Na podstawie przedstawionego wzoru przygotowaliśmy kilka narzędzi finansowych do obliczania wysokości rat kredytów. Mają one za zadanie ułatwić i przyspieszyć porównanie ofert finansowych między sobą. Do dyspozycji masz takie programy jak:

Narzędzia są proste w obsłudze, nie wymagają rejestrowania się i co najważniejsze są w całości darmowe. Do pełnej kalkulacji podajesz tylko kwotę kredytu oraz czas jego spłaty, całą resztą zajmuje się nasz kalkulator. Cała procedura trwa zaledwie kilka sekund, a ty po tym czasie możesz przejść od razu do wyboru najlepszej oferty pożyczkowej.

Kalkulator kredytów gotówkowych
Kalkulator kredytów gotówkowych – przykład dla kredytu gotówkowego w wysokości 20 000 zł na czas kredytowania 48 miesięcy

Jak dokonać trafnego wyboru po kalkulacji?

Po obliczeniu, czyli kalkulacji kredytów należy spojrzeć na wysokość miesięcznej raty. Wybierając kredyt gotówkowy z najniższą ratą miesięczną będziesz mieć pewność, że dokonałeś dobrego wyboru. Bez wątpienia pożyczka z najniższą miesięczną ratą będzie tą najtańszą.

Przestrzeganie tych kilku reguł doprowadzi cię do skorzystania z atrakcyjnej oferty i nie pozwoli przepłacić na propozycji, która nie do końca sprzyja twojemu portfelowi. Skorzystaj również z rankingu kredytów gotówkowych, dowiesz się z niego które propozycje banków są obecnie najciekawsze.

Skorzystanie z rankingu kredytów gotówkowych

Dla upewnia się możesz skorzystać z rankingu kredytów gotówkowych. Umieściliśmy w nim tylko najlepsze oferty banków w naszym kraju. Oczywiście można wybrać z nich te, które zajmują czołowe miejsca na podium.

Ranking kredytów gotówkowych - najlepsze kredyty gotówkowe 2020
Ranking kredytów gotówkowych – najlepsze kredyty gotówkowe 2020

Pamiętaj również, że wszelkie obliczenia wykonywane w naszym systemie to tylko symulacja. Tylko wybrany przez ciebie bank może przedstawić ci ostateczną wersje kosztów kredytu lub pożyczki. W celu poznania finalnej miesięcznej wysokości raty skontaktuj się z wybranym bankiem przez łącze w kalkulatorze.