Kredyt ratalny przez internet – co to jest i jak go dostać?

Zastanawiasz się nad wzięciem kredytu w banku i chciałbyś rozłożyć spłatę na raty? Powinieneś zapoznać się z kredytem ratalnym i metodą jego otrzymania. Warto zacząć od tego czym, a właściwie co to jest kredyt ratalny.
Kredyt ratalny
Na co mogę przeznaczyć kredyt ratalny?

Popularnym i najbardziej rozpoznawalnym kredytem ratalnym jest kredyt gotówkowy z możliwością przeznaczenia gotówki na dowolny cel konsumpcyjny. Dzięki temu zadłużeniu pieniądze możesz przeznaczyć na zakup towarów czy usług od firm zewnętrznych. Jest to pożyczka mająca na celu udzielenie Ci pomocy finansowej w postaci przelania dodatkowych środków na twój rachunek bankowy.

Dla takiego rodzaju kredytu zostaje doliczone oprocentowanie, prowizja i czasami opłata przygotowawcza. Suma pożyczonej kwoty plus opłaty zostaje rozłożona na miesięczne raty. Ilość spłat wybiera kredytobiorca, który to chce dostać pożyczkę od banku. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że obecnie kredyty, o których mowa w artykule dostępne są przez internet.

Czy otrzymam kredyt ratalny online?

Do otrzymania kredytu ratalnego przez internet potrzebne będą standardowe dokumenty przedstawiające dochody. Może być to zaświadczanie o dochodach z zakładu pracy, wyciąg z konta bankowego (dowód przelania pensji), dokument PIT.

Staranie się o kredyt czy pożyczkę w banku, w którym posiadamy konto bankowe jest nieco prostsze. Bankier, który nas obsługuje może sprawdzić wpływy na konto od pracodawcy i od razu przystąpić do obliczania zdolności kredytowej. Ogromną zaletą zaciągania zadłużenia online jest możliwość obliczenia zdolności kredytowej samemu i to w bardzo krótkim czasie.

Do otrzymania kredytu ratalnego online niezbędne będzie sprawdzenie swoich możliwości finansowych. Jeżeli w naszym budżecie domowym przewagę biorą koszty, a nie zyski wniosek o przyznaniu zadłużenia może zostać odrzucony. Dodatkowo możemy zostać wpisani do bazy BIK o niepowodzeniu otrzymania pożyczki.

BIK – z czym się wiąże wpisanie do bazy?

W 99% przypadków wzięcie kredytu wiąże się ze sprawdzeniem przez bank bazy BIK. Kredytobiorca zostaje „prześwietlony” pod względem wypłacalności oraz terminowości w spłatach zadłużenia. Te wszystkie informacje znajdują się w Biurze Informacji Kredytowej i są dostępne w każdej chwili dla banku. Jeżeli zostałeś wcześniej wpisany do bazy, bank na pewno to zauważy. Wpisanie do bazy wiąże się ze zmniejszeniem szansy na otrzymanie kolejnego kredytu.

Możliwe, że zdarzyło ci się słyszeć o ofercie zwanej kredyt ratalny bez BIK od rodziny czy znajomych. Zwykle są to propozycje nie od banków, a od firm pozabankowych lub instytucji finansowych nie mających nic wspólnego z bankiem. Kredyt ratalny bez BIK w banku nie istnieje, gdyż bank jest zobowiązany sprawdzić Cię pod kątem płynności finansowej i na 100% sprawdzi twoją historię kredytową.

Kredyt bez BIK
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat BIK?

Gdzie dostać taki kredyt ratalny?

Kredyt ratalny otrzymasz w każdym dużym banku w Polsce. Bank przygotował propozycje dla klienta indywidualnego jak i dla firm. W ostatnich miesiącach sporo ciekawych ofert wyszło z banku Santander, Credit Agricole czy PKO BP. Mocno znane instytucje finansowe mają wiele do powiedzenia na rynku produktów bankowych. Szeroka gama produktów ratalnych sięga nie tylko kredytów gotówkowych.

Rodzaje kredytu ratalnego

W tak dużych bankach możesz starać się również o kredyt hipoteczny czy samochodowy. Są to kredyty ratalne z tą różnicą, że pieniądze zostają wydane na konkretny cel. W przypadku kredytu hipotecznego jest to zakup mieszkania, a samochodowego zakup auta czy motocyklu. Pożyczki te będą różniły się od siebie oprocentowaniem, prowizją i innymi opłatami związanymi z zaciągnięciem jej. Szczegółowe dane na temat różnic w kredytach ratalnych podamy w specjalnie poświęconym temu artykule.

Tematy: