5 zasad zanim wybierzesz kredyt gotówkowy

Wzięcie kredytu gotówkowego jest stosunkowo proste. Idziesz do banku, rozmawiasz z bankierem i po chwili jesteś szczęśliwym posiadaczem zadłużenia. Z oferty oczywiście skorzystać możesz również przez internet.
Wybór właściwego kredytu gotówkowego
Wybór właściwego kredytu gotówkowego – poznaj 5 najważniejszych zasad jakich trzeba przestrzegać

Co w chwili, gdy jednak chciałbyś wiedzieć czy dokonałeś trafnego wyboru? Czy jesteś pewien czy umowa którą zawarłeś z bankiem jest atrakcyjna? Przedstawiamy 5 zasad, których należy się trzymać przed podpisaniem umowy kredytowej z instytucją finansową. Jeżeli będziesz kierował się tą wiedzą będziesz wiedział czy propozycja jest godna zaufania czy nie.

1. Nie wybieraj pierwszej zauważonej oferty na kredyt gotówkowy

Młodzi kredytobiorcy często wpadają w pułapkę nieatrakcyjnej oferty widząc reklamę w telewizji. Podobne zabiegi stosowane są również w internecie, gdzie zostajemy skuszeni kolorowymi grafikami przyciągającymi uwagę.

W kredycie gotówkowym nie chodzi o to czy propozycje jest ładnie „ubrana”. Najważniejsze są liczby, z których to wynika jaki koszt zostanie nam dodany do miesięcznego budżetu domowego. W związku z tym przygotowaliśmy kalkulator kredytów gotówkowych, który pomoże przekalkulować ów koszt.

2. Skorzystaj z kalkulatora kredytów gotówkowych

Dzięki usłudze proponowanej przez naszą stronę internetową, a mianowicie kalkulację kredytów, możesz dokonać wstępnych obliczeń wysokości kosztów pożyczek w różnych bankach. Umieściliśmy w nim tylko najciekawsze oferty jakie są obecnie dostępne na polskim rynku finansowym.

Do przeprowadzenia symulacji wystarczy podanie kwoty i czasu kredytowania. Kalkulator kredytów jest w pełni darmowy i nie wymaga podawania danych osobistych.

Kalkulator kredytów gotówkowych
Kalkulator kredytów gotówkowych – przykład dla kredytu gotówkowego w wysokości 20 000 zł na czas kredytowania 48 miesięcy

Wynik otrzymujesz w ciągu kilku sekund, a przeprowadzenie porównania daje dodatkowe możliwości wyboru właściwej oferty. Pamiętaj, aby zawsze korzystać z usług zaufanych banków, to te które posiadają wieloletnie doświadczenie i szereg dobrych opinii.

3. Wybór banku z dobrymi opiniami

W Polsce istnieje kilka dobrze znanych instytucji finansowych, które można śmiało polecić. Zasłużyły się one bardzo długim istnieniem na naszym rynku oraz kilkutysięczną bazą zadowolonych klientów. Oczywiście banki swoimi produktami zajmują wysokie pozycji w rankingu kredytów gotówkowych, który jest doskonałym narzędziem do poznania najtańszych ofert bankowych.

Najbardziej popularne instytucje finansowe

Bank PKO BP

Wśród czołowych instytucji finansowych nie może zabraknąć banku PKO BP, wprowadził on kredyt gotówkowy Mini Ratka, znany szerokiemu gronu kredytobiorców. Produkt wybrany przez tysiące klientów do przeznaczenia na dowolny cel.

Santander Consumer Bank

Szereg produktów jakie zostały udzielone w naszym kraju przez Santader sięga ogromnej liczby. Najstarsi klienci powinni pamiętać początki banku, który współpracował z tysiącami sklepów w całej Polsce. Świadczył on usługi ratalne dla chcących zakupić dobra materialne. Oferta z niskim oprocentowaniem przyciągała wielu klientów chętnych zaciągnąć kredyt ratalny właśnie z tym bankiem.

BNP Paribas

Po licznych fuzjach banku BNP Paribas doczekał się on swojego miejsca na rynku. Bardzo silny konkurent dla innych instytucji finansowych, jeżeli chodzi o kredyty samochodowe. Wielu z kupujących auto na raty zetknęli się z pewnością z ofertą tego banku. Nie da się ukryć, że ostatnim czasem BNP zapragnął powalczyć o ranking kredytów gotówkowych.

Jak poznać opinie o banku?

Najlepszym sposobem na poznanie opinii jest zapytanie znajomych, którzy wzięli kredyt gotówkowy lub pożyczkę. Jeżeli akurat w twoim gronie najbliższych nie ma takich osób możesz skorzystać z opinii online. Należy pamiętać, że osoby nam znane będą bardziej wiarygodnym źródłem informacji.

Dobrym sposobem będzie też zadanie pytania na forach czy blogach. Wielu kredytobiorców chętnie odpowiada na zadane w ten sposób pytania.

4. Sprawdzenie zdolności kredytowej

Bardzo ważnym jest obliczenie zdolności kredytowej przed zgłoszeniem się do banku. Jeżeli nie posiadasz możliwości finansowych to bez wątpienia bank odrzuci twój wniosek już na samym starcie. Do przeprowadzenia symulacji będziesz potrzebował kilku informacji odnośnie dochodów gospodarstwa domowego.

Kalkulator zdolności kredytowej
Kalkulator zdolności kredytowej – poznaj możliwości finansowe swojej rodziny

Podobnie jak kalkulator kredytów ten również jest w całości za darmo, dostępny bez rejestracji. Nie wymaga podawania dodatkowych informacji osobowych. W obliczeniu zdolności kredytowej chodzi o przeliczenie, czy suma kosztów nie przekracza dochodów kredytobiorcy biorąc pod uwagę kolejne zadłużenie. Jeżeli obciążenie wynikające z otrzymania kolejnej pożyczki przekracza budżet bank postanawia o odrzuceniu wniosku.

5. Porównuj kredyty gotówkowe w różnych bankach

Bez wątpienia należy dokonać kalkulacji kredytów i porównać propozycje banków między sobą. Szczególną uwagę należy zwrócić na wysokość miesięcznej raty i RRSO. To podstawowe wykładniki naszego kosztu miesięcznego zadłużenia. Wyższa miesięczna rata kredytu oznacza droższy kredyt lub pożyczkę.

Dlatego pamiętaj, zawsze porównuj propozycję, które otrzymasz od banku.

Tematy: