RRSO – kalkulator, wzór – co to jest?

W propozycjach od banków, czy firm pożyczkowych zawsze podawana jest wartość RRSO. Co ona oznacza i jak nam pomoże w doborze najtańszej oferty. Dowiedz się jak obliczyć wartość dla wybranego kredytu lub pożyczki.
RRSO

RRSO – co to jest?

Jako młody kredytobiorca zapewne zadajesz sobie pytanie, co to RRSO. Tę procentową liczbę można zauważyć w spotach reklamowych oraz w internecie przy ofertach pożyczek. RRSO to skrót od Rzeczywista roczna stopa oprocentowania kredytu gotówkowego, hipotecznego lub pożyczki. Ma ono na celu przedstawienie w stopniu procentowym ogólnego kosztu zadłużenia.

Całkowity koszt kredytu ma na celu ułatwienie porównania ofert banków między sobą. Dzięki temu, że znamy koszt zadłużeń możemy szybko i sprawnie stwierdzić, którą propozycję należy wybrać. W skład RRSO wchodzą między innymi takie koszta jak:

  • oprocentowanie i prowizja
  • opłata przygotowawcza – rozpatrzenie wniosku
  • koszt ubezpieczenia – możliwość zrezygnowania z tej opłaty
  • usługi dodatkowe, jeżeli takie występują

Dzięki dyrektywie unijnej, która została wprowadzona w życie we wrześniu 2012 r. ujednolicono szczegóły obliczania RRSO.

Kalkulator do obliczenia kosztu kredytu

Najłatwiejszym rozwiązaniem dla obliczenia RRSO będzie skorzystanie z kalkulatora. Kalkulator kredytów możesz znaleźć na naszej stronie internetowej, jest on w całości darmowy. Znajdziesz u nas również symulacje kredytów hipotecznych czy pożyczek gotówkowych od firm pożyczkowych.

Wszystkie te narzędzia działają według jednego ścisłego wzoru. Oczywiście koszt kredytu lub pożyczki możesz obliczyć na własną rękę. Wzór na obliczenie RRSO nie jest tajemnicą i każdy ma do niego dostęp.

Obliczenie RRSO bez użycia kalkulatora online

Bez wątpienia do obliczeń będzie nam potrzebne równanie matematyczne. Dzięki uprzejmości Wikipedia umieszczamy wzór RRSO dla miłośników matematycznych zmagań.

RRSO Wzór
RRSO Wzór – obliczamy i

leka.

Poszczególne litery i symbole użyte we wzorze oznaczają:

 – numer kolejnej wypłaty raty kredytu,
 – numer kolejnej spłaty raty kredytu lub wnoszonych opłat,
 – kwota wypłaty raty kredytu K,
 – kwota spłaty raty kredytu lub kosztów K’,
 – suma,
 – numer ostatniej wypłaty raty kredytu,
 – numer ostatniej spłaty raty kredytu lub wnoszonych opłat,
 – okres, wyrażony w latach lub ułamkach lat, między dniem pierwszej wypłaty a dniem wypłaty o numerze K, zatem t1=0,
 – okres, wyrażony w latach lub ułamkach lat, między dniem pierwszej wypłaty a dniem spłaty lub wniesienia opłat o numerze K’,
 – rzeczywista roczna stopa oprocentowania.

Gdzie porównam pożyczki z RRSO?

Wyszczególnione oferty z rzeczywistą roczną stopą oprocentowania oraz oprocentowaniem nominalnym znajdziesz w kalkulatorze kredytów gotówkowych. Przygotowany specjalnie przez nas program został przystosowany do obliczania pożyczek w ciągu kilku sekund.

W ciągu kilku minut porównasz i będziesz wiedział na którą ofertę warto zwrócić szczególną uwagę, a które należy omijać z da

Tematy: