Najtańszy kredyt gotówkowy, w jakim banku?

Dokonanie trafnego wyboru przy zaciągnięciu zadłużenia to nie lada wyzwanie dla początkującego kredytobiorcy. Różnorodność ofert jakie dostępne są na rynku finansowym zmieniają się każdego miesiąca. W związku z tym, jaką wiedzę należy posiadać, aby we właściwy sposób zrozumieć propozycję banku? Jak obliczyć koszt i wybrać kredyt gotówkowy, który będzie najtańszy przy założonej przez nas kwocie?

W którym banku kredyt gotówkowy najtaniej?
W którym banku najtaniej kredyt gotówkowy?

Od czego zależy wysokość kosztów kredytu?

Całkowity koszt kredytu gotówkowego zależy od wysokości opłat ustalonych przy podpisywaniu umowy z bankiem. W skład opłat wchodzą przede wszystkim oprocentowanie i prowizja. Nie często, lecz zdarza się, że bank dokłada do swojej oferty opłatę przygotowawczą. Ma ona na celu pobranie jednorazowo ustalonej kwoty za uruchomienie linii kredytowej w rachunku bieżącym kredytobiorcy.

Przykład kredytu z opłatą przygotowawczą

Dla porównania jedna propozycja może mieć niższe oprocentowanie od drugiej lub zachęcać atrakcyjną prowizją. Najbardziej chwytliwe są oferty, które reklamują się jako 0%. W takim przypadku należy dokładnie sprawdzić ile wynoszą opłaty. Dla przykładu można tu przytoczyć ofertę z prowizją 0%, gdzie oprocentowanie wynosi 10% oraz zostaje pobrana opłata przygotowawcza przy wzięciu kredytu. Z pewnością jest to dobry zabieg marketingowy, na który może skusić się nie jeden z nas, aczkolwiek należy zwrócić szczególną uwagę na wszystkie opłaty zawarte w umowie.

Kredyt gotówkowy może być wykorzystany na dowolny wybrany przez nas cel konsumpcyjny lub konsolidacyjny. Pozwala to na przykład na spłacenia drogich kredytów i zastąpienie ich obecnie najtańszym na rynku finansowym.

Jak obliczyć, który kredyt się opłaca?

Wyliczenie wysokości raty kredytu gotówkowego to jedna z najważniejszych czynności przy decydowaniu się na jego wybór. Symulację kosztów możesz przeprowadzić poprzez kalkulator lub porównywarkę kredytów. Dzięki łatwej dostępności narzędzi finansowych min. przez internet wynik otrzymasz nawet w kilka sekund od podania kwoty i czasu kredytowania bez wychodzenia z domu. Do obsługi wyżej wymienionych narzędzi nie potrzebujesz znajomość zagadnień ekonomicznych ani specjalistyczna wiedza. Cała procedura zostanie wykonana online całkowicie za darmo.

Porównanie zostaje przedstawione w czytelny i prosty sposób, tak aby każdy mógł je zrozumieć. Dzięki takim udogodnieniom najtańszy kredyt gotówkowy można wyszukać bez problemu. Zaoszczędzając czas który poświecilibyśmy na indywidualne poszukiwania w internecie lub udając się do placówek różnych banków.

Który bank ma najtańsze kredyty gotówkowe?

Taniej online czy w placówce banku?

Z pewnością kredytów najlepiej szukać w znanych i zaufanych bankach. Obecnie w czołówce rankingu znajduje się Santander, PKO BP, BGŻ Paribas i Alior Bank. Wszystkie te instytucje są na rynku już wiele lat, posiadają ogromne doświadczenie w prowadzonej działalności i można śmiało je polecać. Bez wątpienia to własnie te banki chcąc utrzymywać najwyższe standardy obsługi klienta oraz starają się oferować coraz to lepsze warunki dla swoich klientów. Kredyt gotówkowy możesz otrzymać w placówce lub przez internet. Bardzo często zdarza się, że oferty różnią się od siebie nieznacznie.

Podejmując tak ważna decyzję jak wybór kredytu, zwłaszcza na większa kwotę warto poświecić odrobinę czasu. Dla uzyskania pewności, iż wybrana oferta jest najlepsza z pośród dostępnych na rynku powinieneś udać się zarówno do placówek banków jak i dokonaj researchu w internecie. Dzięki tak wnikliwej analizie symulacji ofert finansowych będziesz mięć pewność o wyborze właściwego kredytu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]