Wicepremier zapowiada wysokie kary i wzmożone kontrole. Hotele pod lupą rządzących.

Koniec z łamaniem zasad dotyczących podróży, rząd zapowiada wzmożone kontrole dla branży hotelarskiej. Kary mogą być dotkliwe.
Finansowe kary dla nie przestrzegających zaleceń rządu.
Finansowe kary dla nie przestrzegających zaleceń rządu.

Pojawiające się w ostatnich tygodniach informacje o obowiązujących podczas Świąt i ferii obostrzeniach są powodem do rozżalenia wielu Polaków. Nałożone ograniczenia uniemożliwiają swobody wyjazd urlopowy czy świąteczny jaki dotychczas planowało wielu z obywateli. W całym gąszczu niewygodnych przepisów, prowadzący działalność hotelarską próbują znaleźć lukę, by nadal działać i ratować swój biznes. Cała branża drży o swój los, oczekując konkretnych działań i wsparcia od państwa.

W tym miejscu pojawia się odpowiedź ze strony rządzących zaniepokojonych sytuacją jaka powstaje w związku z łamaniem ustalonych zasad. W poniedziałek wiceminister Jarosław Gowin zabrał głos w powyższej sprawie komentując w jaki sposób sprawdzona zostanie działalność hoteli.

Czytaj też: Szanse na Sylwestrowe szaleństwo ?!

Nowe obostrzenia zostały wprowadzone od 7 listopada i nakładają bardzo wyraźne zasady działania hoteli.

Dostęp dla gości jest dozwolony tylko w przypadku przebywania w podróży służbowej jak również medyków, pacjentów oraz osób zajmujących się nimi. Ograniczenia nie dotyczą również sportowców biorących udział min. w zgrupowaniach. Trudna sytuacja panująca w kraju powoduje różne nieprzewidziane zdarzenia są nimi min. sposoby obejścia przez podróżujących restrykcji nałożonych przez państwo. Coraz więcej mówi się o pojawiających się pomysłach na zapewnienie gościom noclegów. Media społecznościowe huczą od nowych informacji.

Wiceminister w związku z zaistniałą sytuacją zapowiedział kontrole.

W najbliższym czasie zostaną przeprowadzone w celu weryfikacji działalności hoteli i pensjonatów. Sytuacja jest poważna, gdyż na szali znalazły się ogromne sumy.  Prowadzący w niewłaściwy sposób hotelarze mogą stracić z rządowych projektów wsparcia kryzysowego. Ponadto każda kontrola z niewłaściwym wynikiem to również wysokie kary nałożone na hotelarzy. O możliwości utraty pomocy od państwa wspominał już wcześniej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Jarosław Gowin zapewnia, że wparcie dla tej gałęzi gospodarki jest przygotowane i nikt nie zostanie pozostawiony bez pomocy. Niepotrzebne są więc próby obejścia systemu.

„Jako minister odpowiedzialny za gospodarkę mówię, to z pełnym poczuciem odpowiedzialności, ale też apelem do przedsiębiorców, aby przestrzegali przepisów, dlatego że inaczej muszą się liczyć nie tylko z mandatami, karami finansowymi, ale także z zawieszeniem pomocy, która opiewa łącznie na kwotę około 40 miliardów złotych” – mówił wicepremier.

 

Tematy: