Rząd nie wyklucza wprowadzenia zakazu przemieszczania się przed Świętami

Z wypowiedzi rzecznika rządu Piotra Muellera nie da się wyczytać jednoznacznej odpowiedzi, czy rząd zamierza wprowadzić zakaz przemieszczania się jeszcze przed Świętami. Istnieje szansa, że może się to stać.
Zakaz przemieszczania się przed Świętami
Zakaz przemieszczania się przed Świętami

W obecnie chwili wiemy, że zakaz przemieszczania się w Sylwestra został ogłoszony oficjalnie przez ministra zdrowia 2 dni temu i możemy być pewni, że 28 grudnia obostrzenia zostaną zaostrzone. Rzecznik rządu zapytany, czy możemy być pewni, że termin wprowadzenia zakazu przemieszczania się zostanie wprowadzano tylko w Sylwestra, nie był w stanie tego zagwarantować.

– Jeżeli chodzi o kwestie związane z zakazem przemieszczania się, to przed świętami nie spodziewałbym się ich – powiedział polityk. Dodał jednak, że sytuacja może ulec zmianie.

– Epidemia rozwija się w sposób bardzo dynamiczny, niezależnie od czasu. W związku z tym żadnych dodatkowych obostrzeń nie możemy wykluczać – podkreślił Piotr Mueller.

Co musiałoby się stać, aby zakaz został wprowadzony przed Świętami?

Rzecznik rządu wskazał na kondycję i wydolność polskiej służby zdrowia. Jeżeli ona wytrzyma to nie będzie konieczne zaostrzanie obostrzeń. Należy jednak zwrócić uwagę na zbliżającą się 3 falę wirusa, nikt nie jest w stanie przewidzieć czy stanie się to za tydzień, a może następnego dnia.

Szczepienia jeszcze przed Sylwestrem

Pierwsza dostawa szczepionek ma dotrzeć do Polski na dniach. Dowiadujemy się, że Centralny system szczepień może zacząć działać już 27 lub 28 grudnia.

Gdzie zarejestrować się na szczepienie: Punkty szczepień

Tematy: