Maseczki ochronne – czy będziemy nosić je również w domach?!

Maseczki ochronne na stałe wpisują się już w obraz naszej codzienności w życiu publicznym. Czy obowiązek ich noszenia w innych miejscach zostanie wprowadzony w życie..?
Czy będzie obowiązeki noszenia maseczek również w domu?
Czy będzie obowiązeki noszenia maseczek również w domu?

Od kilku miesięcy obowiązek noszenia maseczek ochronnych obowiązuje wszędzie w przestrzeni publicznej. Obostrzenia dotyczą zakrywania ust oraz nosa specjalnie przeznaczonymi do tego maseczkami lub materiałem – np. szal, chusta. Dokładne wytyczne dotyczące miejsc zakrywania ust i nosa zmieniały się wielokrotnie podczas całego trwania epidemii w naszym kraju. Całkiem niedawno otrzymaliśmy informację od Rządu o obowiązku noszenia maseczek na terenach zakładów pracy. A dziś pojawiają się kolejne doniesienia dotyczące nowych pomysłów na obostrzenia.

Czytaj też: Maseczki w pracy obowiązkowe. Nie ma wyjątków

Jak dowiadujemy się z informacji przekazywanych przez Światową Organizację Zdrowia- WHO – obowiązek zakrywania twarzy może zostać i ich zdaniem powinien obowiązywać również podczas wizyt u rodziny oraz bliskich jak również znajomych. Coraz bardziej rygorystyczne wytyczne WHO przewidują również zachowanie dystansu społecznego podczas takich spotkań.

Maseczki ochronne w domu, przestrzegajmy zasad ich prawidłowego stosowania.

Nie wszystkie rodzaje maseczek mają jednakowe przeznaczenie niejednokrotnie są używane w niewłaściwy sposób. Aby zapewnić odpowiednią ochronę przed zanieczyszczeniami oraz drobnoustrojami, które znajdującymi się w wydychanym powietrzu należy wybrać odpowiedni rodzaj jak również należycie je użytkować. Światowa Organizacja zdrowia przestrzega przed noszeniem maseczek pod nosem, na brodzie lub w niewłaściwym okresie czasu.

Tematy: