Mandaty dla protestujących rolników w Warszawie

W stolicy odbywa się strajk rolników z użyciem 30 ciągników. Doszło do wylegitymowania 70 uczestników, notatki trafią do sanepidu. Nie obeszło się bez mandatów karnych.
Strajk rolników w Warszawie. Mandaty oraz skierowania do sanepidu
Strajk rolników w Warszawie. Mandaty oraz skierowania do sanepidu

Do rozpoczęcie strajku doszło około godziny 5:00, Agrounia zablokowała skrzyżowanie ul. Kasprzaka z ul. Płocką oraz Krzyżanowskiego. Do akcji wkroczyła policja, która wylegitymowała uczestników i wystawiała mandaty.

Łącznie wszystkich mandatów wystawiono ponad 70, a dodatkowo notatki ze zdarzenia zostaną przedstawione w sanepidzie. Strajki zakończyły się po godzinie 9 po tym jak lider Agrounii Michał Kołodziejczyk wezwał rolników do opuszczenia skrzyżowania.

Liczba ciągników biorących udział w strajku

Z informacji podanych przez organizatorów: na miejscu zdarzenia znajdowało się około 60 maszyn, z czego samych ciągników użyto ponad 30. Dla tych, którzy postanowili zablokować skrzyżowanie swoimi traktorami przygotowane zostały mandaty karne. Dla reszty uczestników przyznano mandaty za wykroczenia w ruchu drogowym – nieprzestrzeganie znaków drogowych czy uwagi co do stanu pojazdu.

Postulaty rolników – dlaczego rolnicy strajkują?

Postulaty jakie rolnicy przedstawili w poniedziałek 30 listopada to między innymi dopłaty dla rolników i producentów, którzy nie są w stanie uzyskać rynkowej ceny skupu oraz dotarcia do sprzedaży produktów w sklepach. Zakończenie faworyzowania niektórych firm z branży rolniczej, tak by wyrównać szansę i konkurencję. Utrzymanie branży futerkowej, która jest dochodowym biznesem.

Tematy: