Premier: Koronawirus jest w odwrocie, obostrzenia działają

Z poniedziałkowego ogłoszenia premiera Mateusza Morawieckiego dowiadujemy się o zaskakująco niskiej ilości zakażeń wynikającej z wprowadzonych przez rządzących regulacji.
Przedstawienie ilości zakażeń przez premiera po kilkumiesięcznej zmaganiach z wirusem COVID-19
Przedstawienie ilości zakażeń przez premiera po kilkumiesięcznej zmaganiach z wirusem COVID-19

„I oto na dobry początek tygodnia oraz ostatniego, świątecznego miesiąca roku, nadeszły kolejne dobre wieści. Nasz hamulec bezpieczeństwa, czyli restrykcje, przynoszą zamierzony skutek.” – premier Mateusz Morawiecki

Jak podkreślił w dzisiejszej wypowiedzi premier społeczne ograniczenia przyniosły oczekiwane skutki w postaci zmniejszającej się ilości zachorowań. Wykresy jednoznacznie pokazują, że wprowadzone restrykcje dały zamierzony efekt i przyniosły spadek o kilkadziesiąt tysięcy przypadków.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek o 5 733 zarażonych – wynik najniższy od 13 października, niestety zmarło 121 osób.

Czytaj też: Maseczki w pracy obowiązkowe. Nie ma wyjątków

„Dane nie kłamią. Proszę spojrzeć na wykres. Wygrywamy z epidemią! Liczba zakażeń spada! Do czasu otrzymania szczepionki stosujmy to, co po prostu działa. Dystans, dezynfekcję i maseczki. Kochani – wytrzymajmy! Cierpliwość, dyscyplina i solidarność opłacą się nam wszystkim. Razem zwyciężymy wirusa.” – podkreślał premier

Wszyscy czekamy na kolejne pozytywne informacje z frontu walki z koronawirusem. I oto na dobry początek tygodnia oraz…

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Poniedziałek, 30 listopada 2020

Tematy: