Kredyty mieszkaniowe bez wkładu własnego, propozycja rządu

Rząd PIS chce wprowadzić pomoc dla młodych rodzin wprowadzając kredyty hipoteczne bez wkładu własnego. Kredyty będą dostępne, aczkolwiek ich raty będą o wiele wyższe jak te z wkładem początkowym.
Kredyt mieszkaniowy bez wkładu własnego dla młodych rodzin
Kredyt mieszkaniowy bez wkładu własnego dla młodych rodzin

Kwota przeznaczona na wkład własny

Wsparcie do wkładu własnego w kredycie hipotecznym ma polegać na otrzymaniu poręczenia z Banku Gospodarstwa Krajowego. Nie otrzymasz pieniędzy do ręki, a jedynie możliwość zwiększenia kredytu o brakujący wkład własny. Maksymalnie dostaniesz dodatkowe 100 tys. zł, kwota nie może być jednak wyższa jak 20 proc. wartości kupowanej nieruchomości.

Czas spłaty kredytu musi zostać rozłożony minimum na 15 lat, a walutą w jakiej jest wypłacony to polska złotówka. Zapomoga może być wypłacona na zakup pierwszego mieszkania lub domu przez małżeństwo lub osoby wychowujące samotnie dzieci. Oferta nie jest przewidziana dla singli.

W tym miejscu należy przypomnieć o tym, że zdolność kredytowa wielu osób może drastycznie zmaleć. Wyższe kwoty kredytów to wyższe raty miesięczne, których podwyżki idą w parze z podniesionym ostatnio stopami procentowymi przez NBP.

Tematy: Kredyt