BNP Paribas ostrzega przed fałszywą witryną

Popularny bank BNP Paribas ostrzega przed podawaniem jakichkolwiek danych w witrynie paribagroup.com. Strona internetowa nie należy do banku i jest próbą wyłudzenia danych od klientów i kredytobiorców.
BNP Paribas ostrzega przed paribagroup.com
BNP Paribas ostrzega przed paribagroup.com

Na celownik atakujących poszły oczywiście dane do logowania w systemie banku BNP Paribas (dawniej BGŻ). Prosimy o dokładnie sprawdzanie pod jakim adresem strony w internecie się znajdujesz.

Z informacji podanych przez BNP Paribas w fałszywej domenie zmieszczony jest formularz. Po jego wypełnieniu otrzymujemy telefon od rzekomego konsultanta banku, który przedstawia nam ofertę inwestycji. W czasie rozmowy zostaje nam założone konto w owym portalu, na które to mamy przelać środki pieniężne.

Nie instalujcie fałszywej aplikacji BNP Paribas

Największym błędem jaki można popełnić w przypadku tego oszustwa to pobranie aplikacji, która zostaje nam przesłana. Program może połączyć się zdalnie z twoim komputerem i wydobyć wrażliwe dane, jak logowanie do banku. Dodatkowo możesz zostać poproszeni o przesłanie zeskanowanego dokumentu tożsamości. Nie rób tego! Dzięki posiadaniu przez oszustów twojego dowodu, a nawet samego skanu, ktokolwiek może zaciągnąć kredyt gotówkowy na twoje nazwisko.

Z najnowszych informacji wynika, że BNP Paribas zajmuje się już tym incydentem. Sukcesywnie dostęp do domeny zostaje zablokowany na poszczególnych przeglądarkach. W najbliższych dniach fałszywa strona internetowa powinna zostać wymazana z sieci.

Tematy: