Więcej emerytów otrzymuje emeryturę na konto bankowe

Z informacji podanych przez ZUS wynika, że 80 proc. świadczeń emerytalnych zostaje przekazana na rachunki bankowe. Świadomość seniorów co do bankowości internetowej wzrasta, gdyż z tego typu rozwiązania korzystał co drugi emeryt jeszcze 10 lat temu.
Coraz więcej emerytów otrzymuje świadczenie emerytalne przekazane na konto bankowe
Coraz więcej emerytów otrzymuje świadczenie emerytalne przekazane na konto bankowe

Założenie konta w banku niesie za sobą wiele wygód, jeżeli chodzi o zarządzanie swoim funduszem domowym. W przypadku emerytów przelanie pieniędzy przez ZUS na rachunek bankowy wyklucza wyczekiwanie na listonosza, który fizycznie przyniesie gotówkę do domu.

Kolejną ogromną zaletą jest możliwość wykonywania wszelkiego rodzaju opłat bezpośrednio z konta. W każdym systemie bankowym możesz ustawić przelewy zdefiniowane, czyli takie które dokonują cyklicznie przelewu. Chcesz ustawić, aby z automatu bank przekazywał pieniądze co miesiąc za czynsz na rachunek spółdzielni? Bez problemu wypełnisz dane w systemie banku potrzebne do cyklicznej płatności.

Zalety posiadania konta bankowego przez emeryta

Założenie konta bakowego jak i jego prowadzenie w większości banków jest darmowe. Wystarczy, aby na rachunek bankowy wpływały co miesiąc pieniądze, czyli emerytura załatwia tą sprawę. Należy również dokonać płatności kartą dołączoną do konta. Wystarczy raz w miesiącu zrobić większe zakupy i zapłacić za nie kartą.

Poznaj konta bankowe, które założysz online bez wychodzenia z domu.

Dlaczego warto założyć konto w banku

  • Darmowe prowadzenie rachunku
  • Szybkie przelewy za prąd, gaz, media
  • Dostęp do pieniędzy o każdej porze dnia
  • Wypłaty z bankomatów bez opłat

Wniosek o przelanie emerytury na konto przez ZUS

Są trzy sposoby zgłoszenia w ZUS chęci o otrzymywaniu emerytury na konto bankowe. Wniosek możesz złożyć osobiście w placówce, wysłać pocztą lub złożyć go przez internet.

Tematy: Konto