Sprawdzenie zdolności kredytowej przed wzięciem kredytu gotówkowego

Sprawdzenie zdolności kredytowej przy chęci zaciągnięcia kredytu gotówkowego jest wręcz niezbędne. Odrzucenie wniosku o pożyczkę wpływa niekorzystnie na naszą sytuacje w BIK, dlatego należy ostrożnie zgłaszać się do banku o zadłużenie.
Sprawdź zdolność kredytową przed wysłaniem wniosku o kredyt gotówkowy
Sprawdź zdolność kredytową przed wysłaniem wniosku o kredyt gotówkowy

Jak sprawdzić zdolność kredytową?

Najlepszą i najszybszą metodą na sprawdzenie zdolności kredytowej będzie obliczenie jej przez przygotowany do tego kalkulator. Narzędzie pozwalające poznać swoje możliwości finansowe to kalkulator zdolności kredytowej. Dzięki prostemu w obsłudze programowi w ciągu kilku chwil poznasz możliwości finansowe swojego gospodarstwa domowego.

Kalkulator zdolności kredytowej

Klikając w łącze lub obrazek zostaniesz przekierowany do wspomnianego wcześniej narzędzia. Jak da się zauważyć do obliczenia zdolności wymagane jest podanie jedynie kilku wartości. Do obliczenia zdolności kredytowej należy przygotować:

  • miesięczny dochód gospodarstwa domowego
  • opłaty stałe (wydatki miesięczne) – raty w innych bankach, limity na kartach kredytowych oraz rachunkach
  • opłaty za mieszkanie i media
  • wybrać okres spłaty kredytu
  • podać oprocentowanie nominalne wybranego kredytu

Kalkulator zdolności kredytowej przedstawi maksymalną kwotę kredytu jaką otrzymasz na podstawie osiąganego dochodu twojego gospodarstwa domowego. Narzędzie może służyć przy wybieraniu kredytu gotówkowego, hipotecznego czy konsolidacyjnego.

Czy sama zdolność kredytowa wystarczy?

Jeżeli w przeszłości zdarzyło ci się wziąć kredyt gotówkowy lub pożyczkę i wszelkie zaległości związane z ich kosztem zostały spłacone w terminie, nie powinno być problemu z wzięciem kolejnego zadłużenia. Problemy mogą pojawić się w momencie, gdy zostałeś wpisany do baz dłużników. Będąc wpisanym dla przykładu do bazy BIK, czyli Biura Informacji Kredytowej możesz otrzymać odmowę kredytu nawet jeżeli zdolność kredytowa pozwala ci na jego otrzymanie.

Bezsprzecznie posiadając wysokie dochody oraz nienaganną historię kredytowania nie będzie problemu z otrzymaniem kolejnego zadłużenia. Banki bardzo chętnie udzielają pożyczek wiarygodnym kredytobiorcą, który w przeszłości skorzystali już z podobnej oferty.

Dobrą metodą na branie kredytu gotówkowego jest też korzystanie z usług instytucji finansowych, z którymi to już mieliśmy lub mamy spisaną umowę na inny produkt. Często ma się to do otrzymania lepszych warunków, niż tych jakie widnieją w oficjalnych reklamach banku.

Tematy: Kredyt