Najlepsze kredyty gotówkowe – Sierpień – Wrzesień 2019

Na podstawie danych dostarczonych przez Biuro Informacji Kredytowej na początku 2019 roku stwierdzono, że rynek kredytów i pożyczek gotówkowych osiągnął rekordowy wynik. Prognozy na nadchodzące miesiące są bardzo optymistyczne, BIK sugeruje wzrost wyników kredytów konsumpcyjnych, gotówkowych i ratalnych. Opierając się na tych wynikach można domniemywać, że najlepsze kredyty gotówkowe na rok 2019 przyniosą wzrost atrakcyjnych ofert, możliwe obniżenie kosztów kredytów.
Najlepsze kredyty gotówkowe - Sierpień, Wrzesień 2019

Rynek rozwijający się

Kredyt gotówkowe to najlepsze produkty finansowe, dzięki którym uzyskamy dodatkowe pieniądze na dowolny cel konsumpcyjny. Są najbardziej popularnym produktem kredytowym ostatnich lat. Jak wynika z danych ostatnich kwartałów kredytobiorcy zaciągają zobowiązania na coraz dłuższe okresy spłaty. Wzrostowi uległa średnia kwota udzielanego kredytu gotówkowego, ratalnego oraz konsolidacyjnego. W tym właśnie większość pożyczek wiązała się ze spłaceniem – połączeniem poprzednich zobowiązań. Wprowadzenie ograniczenia handlu w niedziele przyniosło według danych BIK z 3 ostatnich lat wzrost liczby i wartości udzielonych kredytów.

Z posiadanych informacji można wywnioskować, że największy wpływ na wzrost zainteresowania kredytami gotówkowymi miało obniżenie stóp procentowych. Podwyższenie dochodów gospodarstw domowych również miało na to znaczący wpływ.

Kilka atrakcyjnych kredytów gotówkowych

Rynek finansowy w Polsce obfituje w różnorodne oferty kredytowe banków, jak i instytucji pozabankowych. Według rankingu kredytów gotówkowych warte polecenia w miesiącu Wrzesień 2019 są m.in.:

  • Atrakcyjna oferta banku PKO BP Mini ratka charakteryzuje się korzystną prowizją i co najważniejsze możliwością konsolidacji kredytów z innych banków do 120 tys. zł. W tym wypadku długość spłaty zadłużenia można rozłożyć na czas 120 miesięcy i wynegocjować ciekawsze warunki kredytowania. Ponadto można starać się o otrzymanie pożyczki bez zaświadczeń w maksymalnej kwocie do 30 tys. zł. Dodatkowym atutem jest możliwość odłożenia spłaty ma miesiące – tzw. wakacje kredytowe.
  • Dla porównania w banku Santander otrzymasz bez zaświadczeń kredyt do 50 tys. zł. dla stałych klientów. Dla nowych klientów pożyczka w wysokości 35 tys. zł. z atrakcyjnym oprocentowaniem 3,99% i szybką decyzją kredytowania. W przypadku zadłużenia w tym banku raty rozłożyć można na maksymalny czas 48 miesięcy.
  • BGŻ Paribas podobnie jak w PKO BP oferuje także wysoki próg kwoty kredytu, w tym przypadku aż do 200 tys. zł. Rzadko spotykane jest tak komfortowy, długi czas spłaty kredytu, aż 120 miesięcy. Kredyt BGŻ podobnie jak w pozostałych propozycjach można przeznaczyć na dowolny cel konsumpcyjny. Jego niska prowizja i oprocentowanie są bez wątpienia dużym atutem.

Wybranie najlepszego kredytu gotówkowego

Ciekawych ofert banków jest naprawdę tak dużo, że nie sposób szczegółowo opisać każdej z nich. Do państwa dyspozycji pozostawiamy kalkulator kredytów gotówkowych, aby na dokładnych sumach porównać samodzielnie oferty i zapoznać się dokładnie z aktualnymi propozycjami.

Ogromnym ułatwieniem w dobie internetu jest możliwość konsultacji z bankiem. Złożenie wniosku bez wychodzenia z domu w dogodnym dla siebie czasie.

Zawsze warto śledzić aktualne trendy panujące na rynku finansowym, gdyż ulegają one dynamicznym zmianą. Każdego dnia mogą pojawić się nowe, jeszcze lepsze propozycje.

Tematy: