Kredyt w trudnej sytuacji finansowej

Kredyt gotówkowy to źródło dodatkowej gotówki w sytuacji, kiedy jej właśnie potrzebujemy, a nasza sytuacja finansowa nie pozwala na zrealizowanie obranego planu. Wybranie odpowiedniego zadłużenia sprawi, że staniesz się posiadaczem większej ilości pieniędzy, a koszt rozłożony na kilkanaście miesięcy nie zachwieje twoim budżetem domowym co pozwoli na łatwe spłacenie pożyczki.

Dobranie odpowiedniej wysokości raty dla możliwości twojego portfela to najbardziej istotny aspekt przy wyborze oferty finansowej, koszt miesięczny nie może być zbyt wysoki. Musisz pamiętać o ty, że należy spłacać zadłużenie i posiadać pieniądze na codzienne podstawowe potrzeby.

Nie daj się nabić w butelkę

Zapewne myślisz jak obliczyć kredyt gotówkowy z najniższą ratą? Na całkowity koszt składa się wiele czynników, które to mieszczą się w miesięcznej opłacie. Należy sprawdzić je wszystkie, by zadłużenie okazało się faktycznie atrakcyjne. Każda osoba chcąca złożyć wniosek o kredyt zwróci uwagę na oprocentowanie nominalne, ale to nie wszystko. Pozostałe opłaty mogą znacząco podnieść koszt pożyczki, dlatego zawsze zwracaj uwagę na prowizję i czy oferta zawiera opłatę przygotowawczą, ubezpieczenie lub opłatę za utrzymanie rachunku bankowego w przypadku gdy do wzięcia kredytu niezbędne jest założenie rachunku w banku.

Po uwzględnieniu wszystkich kosztów będziesz mógł stwierdzić jakie RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania posiada dana oferta banku. Wybieraj pożyczkę z najniższym RRSO, by zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy. Większa wartość procentowa oznacza, że będziesz musiał zapłacić więcej za usługę, a tego właśnie chcemy uniknąć.

Podpisując umowę zawsze dokładnie sprawdź co zawiera. Wszystkie uzgodnienia z doradcą finansowym muszą zostać zawarte w tym dokumencie i należy je sprawdzić przed podpisaniem, które oznacza akceptację przez ciebie warunków przedstawionych przez bank.

Sprawdź korzyści w swoim banku

Klient chcąc otrzymać kredyt od banku w którym posiada aktywny rachunek bankowy może liczyć na szereg promocji. Obniżone oprocentowanie, brak prowizji czy opłaty przygotowawczej, która podnosi koszt zadłużenia. Możliwości jest wiele, dlatego warto zapytać o ofertę w swoim banku, doradca finansowy jest zobowiązany udzielić ci wszelkich informacji o obecnych pożyczkach.

Ciekawą obecnie propozycję przedstawił Santander w którym to możesz otrzymać kredyt bez zaświadczeń o dochodach, możesz z tego skorzystać jeżeli byłeś już klientem ich banku.